LGS'ye 1.5 ay kala 420 yapılır mı?

İngilice'nin sağladığı puan az hocam. Onun dışında haklısınız bence de.

Diğer 10 puanlık sorulara kıyasla ciddi bir miktar puan veriyor aslında. Hem kendi dilini konuşmayıp başka dili de öğrenemeyen başka ülke yoktur herhalde.

Normalde çözdüğünün 2-3 katını çözmesi ona yarardan çok zararı dokunur ben LGS'den sonra anladım ki önemli olan çok soru çözmek değil düzenli soru çözmek olay, bu arkadaşta geç kalmış fakat hala 425 ve üzeri alabilir.

Aslında önemli olan anlamak. Soruyu anlarsa benzeri çıkarsa yapabilir. Ama sadece bala çözerse bir daha benzerini yapamayabilir.

Diğer 10 puanlık sorulara kıyasla ciddi bir miktar puan veriyor aslında. Hem kendi dilini konuşmayıp başka dili de öğrenemeyen başka ülke yoktur herhalde.

Aslında önemli olan anlamak. Soruyu anlarsa benzeri çıkarsa yapabilir. Ama sadece bala çözerse bir daha benzerini yapamayabilir.

Evet kesinlikle soruların nasıl çözüldüğünü anlamak kavramak en önemlisi.

Türkçe D: 18 y: 2
İnkılap D: 10.
Din D: 10.
İng D: 3 y: 2
Mat D: 5 y: 2 b: 13.
Fen D: 17 y: 3

Dostum İngilizce zorlanıyorsan ben LGS'de 8 D 2 Y yaptım şu anda iyi İngilizcem. 9'dayım bana yazabilirsin nerede takılıyorsan matematik aynıydı senle LGS'de 😃

Son düzenleyen: Moderatör:
Türkçe D: 18 y: 2
İnkılap D: 10.
Din D: 10.
İng D: 3 y: 2
Mat D: 5 y: 2 b: 13.
Fen D: 17 y: 3
Ben bu yazdığına çoook yakın bir net yaptım 2021'de. 421 puan aldım ve ilimin en iyi Anadolu lisesine girdim. Biraz daha İngilizce'nin üzerine düşmelisin. Zaten dilbilgisi sorulmuyor (diye biliyorum), o yüzden kelimelere iyi çalış. Bir de her ünitenin kendine has kalıpları oluyor, NPC gibi bu kalıplar, çok basitler; refusing accepting falan onlardan bahsediyorum. Kabak gibi açık oluyor cevapları. Bunları çok basit halledersin aslında.

Matematikte de anladığıma göre yeni nesili işleme dökebilsen çözebiliyorsun. Bu dediğine ve şuan cevap veriyor olduğum netlerine bakacak olursak, hedefine göre çok iyi bir konumdasın. Seni teselli etmek için söylemiyorum, harbiden çok iyi bir durumdasın şuan hedefine göre.

Buna göre İngilizce dışında verebileceğim tavsiyeler şunlar olur:
• Matematikte yeni nesili işleme döktükten sonrasında sıkıntı yaşamadığına göre, soruyu anlaman şu kalan kısa sürede daha önemli. Bu yüzden kesinlikle soruların mantığını anlamaya çalış. Video çözümlerini kesinlikle ama kesinlikle izle, ihmal etme. Zaten çözümünü izlemeyeceksen bir anlamı yok soru çözmenin.
Ayrıca bir şey daha diyeceğim, yapamayacağını bildiğin soruları sallama veya işaretleme. Yanlışın bu yüzden çok çıkmış (eğer konu eksiğin yoksa. Varsa tabii ki de onları halletmek zorundasın. Bütün bu dediklerimden önce onları halletmen lazım).
• Fendeki o üç yanlış eğer bilmediğin konulardaysa o konuları şu kalan zamanda gerçekten halledebilirsin. Halletmen lazım onları. Zaten fen bayağı basitti 8'de hatırladığıma göre.
• Türkçe için: o iki yanlışın bilmediğin konulardaysa onları hallet önce, şu kalan sürede gerçekten halledebilirsin. Sonra son günlere kadar da paragrafa asıl. Çok paragraf çözmelisin.
• Din ve inkılap için: Görülen o ki bu derslerde iyisin. Eksik konun varsa tabii ki onları hallet ama onun dışında önemini bu derslere verme. Çünkü daha önemli dersler var, az önce yazdım zaten. Bunların dışında, rutin çalışmanı sürdür, o kadar. Ama sakın tastamam salma. Sakın.

Benim sınavda ne yaptığımı sorarsan:
Türkçe: 17d, 3y
Mat: 13d, 2y, 5b
Fen: 16d, 3y, 1b
İnkılap: 10d
İngilizce: 10d
Din: 9d, 1y

Kendine iyi bak ve güven dostum.

@Keremkerem_3 neden beğenmedim attınız? Burada artar diyenler varsa da ya yalan söylüyorlardır ya da abartiyorlardir sınav etkeni gibi etkiler de var evde yapılan deneme ile LGS aynı olmaz sınava girince görürsünüz.

@Keremkerem_3 neden beğenmedim attınız? Burada artar diyenler varsa da ya yalan söylüyorlardır ya da abartiyorlardir sınav etkeni gibi etkiler de var evde yapılan deneme ile LGS aynı olmaz sınava girince görürsünüz.
Evde ancak branş denemesi çözülmesi taraftarıyım öyle de yapıyorum netlerim gayet iyi.

Geri
Yukarı