LGS'ye 1.5 ay kala 450 puana çıkılabilir mi?

2020 LGS sınavında %1, 87 yapmıştım şu an yapman gereken tek şey deneme çözmek eğer verimli bir şekilde çözersen çıkartabilirsin.

Şu an LGS'ye 1.5 ay kaldı. En son denemem 415.(kolay deneme) Sizce 440'a çıkılır mı?(yüzde3-4)
Şansınıza ve çalışmaya bağlı. Her gün düzenli olarak deneme çözün. Kolay'dan kolay-kolay-kolay-zor-zor diye testler yapıp kendinizi her gün boyunca deneyin.

Kral merhaba. Öncelikle belirteyim benim denemelerim 390 430 arası geliyordu fakat LGS de 470 aldım tamamen sınavdaki ruh haline dayalı. Sana bir yöntem vereyim bu benim notlarımı çok arttırdı kullanırsın. Bu arada merak ettiysen doğan cüceloğlu fen lisesindeyim (1.5%)

Agam öncelikle ara tatilde yapman gerekeni söyleyim. Her gün her dersten tek bir konudan 20 soru çöz, eğer yanlışın 2'den az ise diğer derse geç değilse konuyu tekrar edip (tonguç Hocalara Geldik vs.) Veya defterden diğer derse geç. Ara tatilin sonunda konu eksiğin kalmaz.

Matematik için ise günde ayrıyeten 30 yeni nesil en zorlarından çöz. 15 doğrudan fazla yapmaya çalış ama cidden zor olanlarından. 30 soru bitince kontrol etme sakın, her soru bitiminde kontrol et. Yanlışsa diğer soruya geçme biraz daha dene. Olmadıysa video çözüm izle. O da olmadıysa hocalarına sor. Şahsen benn 8. sınıftayken öğretmenlerden çok ben öğretmenler odasına giriyordum. Taktiklerim bunlar.

buarada bir ekleme yapayım, lgs ye girince ya boşver zaten kötüyüm diyerek gir umursama. benden 10 kat daha iyi arkadaşım sınavda fullemek zorundaym diye düşünerek girdi (ki fulleyebilirdi) ama ters tepti ve korkudan 6 yanlış yaptı

umarım yardımcı olurum.

Geri
Yukarı