LGS'ye 4 ay kala 390 puan yapılabilir mi?

İsterse en kolay sınav olsun. Sınavdan, okullardan habeein yok. Aksi cevap aldığında sadece gülücük atıyorsun. Yapamayacaksın, iki gram gerçekçi olun. Daha iki şeyi hesaplamayı bilmiyorsun. 390 filan sana hayal sınav nasıl olursa olsun. Sınavını olduktan sonra buraya gelip bakarsın kimin doğru dediğini.

Hocam sonuçlar açıklandığında yazacağım beklemede kalın. İyi günler.

Türkçeyi Full'e yakın yapman lazım. Onun için de okuduğunu anlaman, ve dil bilgisini tamamen kavraman gerek. Ortaokulda Türkçe dersi kolay, asıl iş 9'da başlıyor.

İnkılap, Din, İngilizce gibi çerez derslerden olabildiğince puan götürmemeye çalışmalısın. Full yapana kadar çalışmaya devam.

Ama hepsinden önemli olanı. Sayısal dersleri halletmen gerek. Sadece Matematik olsa neyse halledilir diyecektim, Feni göresiye kadar.

Hem sayısalda hem sözelde, önce 15-20 saniye soruyu anlamaya çalış. Temelini çiz. Eğer uzun sürecek gibiyse soru numarasını yuvarlak içine alıp diğer soruya geç.

Ayrıca sayısalda Fen'den başlaman yararına olur eğer Matematiğin aşırı derecede iyi değilse. Çünkü genelde zamandan yiyen sorular Matematikte olur.

Ama hepsinden önce; sağlam bir şekilde konuları kavraman gerekiyor. Konu analizi yap, hangi konuyu anladım(çalışmama gerek yok), anlayamadım(soru çözüm), bilmiyorum(konu tekrarı) gibisinden 3 kısma ayır. Tamamen örnek verdim az önce kafana göre ayarla. Ama bir konuyu anlamadan diğer konuya geçmemen çok önemli.

Ve son olarak bir soruda uyuyakalma, 2dk'dan uzun vakit geçirme.

Türkçeyi Full'e yakın yapman lazım. Onun için de okuduğunu anlaman, ve dil bilgisini tamamen kavraman gerek. Ortaokulda Türkçe dersi kolay, asıl iş 9'da başlıyor.

İnkılap, din, İngilizce gibi çerez derslerden olabildiğince puan götürmemeye çalışmalısın. Full yapana kadar çalışmaya devam.

Ama hepsinden önemli olanı. Sayısal dersleri halletmen gerek. Sadece matematik olsa neyse halledilir diyecektim, feni göresiye kadar.

Hem sayısalda hem sözelde, önce 15-20 saniye soruyu anlamaya çalış. Temelini çiz. Eğer uzun sürecek gibiyse soru numarasını yuvarlak içine alıp diğer soruya geç.

Ayrıca sayısalda Fen'den başlaman yararına olur eğer matematiğin aşırı derecede iyi değilse. Çünkü genelde zamandan yiyen sorular matematikte olur.

Ama hepsinden önce; sağlam bir şekilde konuları kavraman gerekiyor. Konu analizi yap, hangi konuyu anladım(çalışmama gerek yok), anlayamadım(soru çözüm), bilmiyorum(konu tekrarı) gibisinden 3 kısma ayır. Tamamen örnek verdim az önce kafana göre ayarla. Ama bir konuyu anlamadan diğer konuya geçmemen çok önemli.

Ve son olarak bir soruda uyuyakalma, 2Dk'dan uzun vakit geçirme.

Teşekkür ederim yapıcı ve faydalı bir yorum oldu. :D Sorularda vakit sorunum yok bu arada.

LGS'ye 4 ay kala 390 puan yapılabilir mi? En son girdiğim deneme netlerim şu şekilde.

İlk deneme:
Türkçe: 14D 4Y 2b.
İnkılap: 7D 3y.
Din: 8D 2y.
İngilizce: 7D 3y.
Matematik: 6D 5y 9b.
Fen: 5D 11b 4b.

İkinci deneme:
TR: 16D 3Y 1b.
İnkılap: 8D 2y.
Din 9D 1b.
İngilizce 8D 2y.
Matematik: 9D 1y 10b.
Fen: 9D 7y 4b.

Not: Bu yıl olduğum toplam deneme sayıları değildir yakın tarihlerde olduğum denemeler.
matematik ve fene ağırlık verirseniz yaparsınız

LGS'ye 4 ay kala 390 puan yapılabilir mi? En son girdiğim deneme netlerim şu şekilde.

İlk deneme:

İkinci deneme:
Din 9D 1b.
İngilizce 8D 2y.

Not: Bu yıl olduğum toplam deneme sayıları değildir yakın tarihlerde olduğum denemeler.
Çalışırsan yaparsın. Bende 420 puan istiyorum. Türkçe ve fen netlerim iyi matematiği arttırmam lazım.

Kanka ne olur ne olmaz Türkçe zor gelir bir şeyler ters gider 340 350 yaparsın git matematiğe extra 2 hafta ver çalış fende öyle ve diğer derslerede uğras ama matematik ve fene ağırlık ver.

İlk deneme:

İkinci deneme:
Din 9D 1b.
İngilizce 8D 2y.

Kolay gelsin hocam puanınızı yazarsınız :)

Geri
Yukarı