LGS'ye 1 gün kala ne yapılmalı?

Sınav veya ders hakkında en ufak bir şey konuşmayın düşünmeyin. O günü normal bir şekilde geçirin.

Modunuzu yüksek tutun, deneme vs. çözmeyi bırakın. Unutmayın ki sonuç ne olursa olsun hayatın sonu değil, hayat devam edecek.
Gerçek başarı heyecanı yenmek, unutma.

Merhaba, bende aynı durumdayım son 2 ay önce çalışmaya başladım netlerim.
Türkçe 17D 3y.
Ink 10D.
Din 10D.
İngilizce 6D 4y bazen 8D 2y.
Mat 2D gibi bir şey yapamıyorum:( 2020 çıkmış sorularında 7D yaptim 13 boş.
Fen 16D 4Y LGS 2020'de 17D 3Y 2019 ile 2022 çözdüm 1.donemleri toplam 21 soru vardı 1 yanlış yaptım. Ders yapasım gelmiyor artık bunaldım son kez tekrar videoları izleyeceğim tongucdan tek hedefim %10 umarım herkesin gönlünce olur konu sahibi arkadaşa da önerim oyun falan oyna ama bağımlı olacak şekilde değil kafanı dağıtsın yeter.

Merhaba, bende aynı durumdayım son 2 ay önce çalışmaya başladım netlerim.
Türkçe 17D 3y.
Ink 10D.
Din 10D.
İngilizce 6D 4y bazen 8D 2y.
Mat 2D gibi bir şey yapamıyorum:( 2020 çıkmış sorularında 7D yaptim 13 boş.
Fen 16D 4Y LGS 2020'de 17D 3Y 2019 ile 2022 çözdüm 1.donemleri toplam 21 soru vardı 1 yanlış yaptım. Ders yapasım gelmiyor artık bunaldım son kez tekrar videoları izleyeceğim tongucdan tek hedefim %10 umarım herkesin gönlünce olur konu sahibi arkadaşa da önerim oyun falan oyna ama bağımlı olacak şekilde değil kafanı dağıtsın yeter.
Hocam kendinizi kasmayın matematiği elinizden geldiğince 10 net yapmaya çalışın başarılar.

Kafa dağıtın hocam. LGS bittiği zaman çok rahatlayacaksınız. Ayrıca LGS'den kötü yaparsanız hayatın biter gibi bir şey yok öyle diyenler var. Sınavı düşünmemeye çalışın. Sınava girin, elinizden geleni yapın, dikkat hatası yapmamaya çalışın sorulardaki hangileri doğrudur veya yanlıştır gibi şeyleri dikkatli okuyun. İnşallah dilediğiniz gibi olur sonuçlar. Başarılar.

LGS Türkiye sınav sisteminde 1 yıl çalışarak iyi yapabileceğin tek sınav. Kasmaya gerek yok eğer ki 2020-2022 LGS'nin sorularını çözdüysen zaten sınavın nasıl geleceği hakkında kafanda az çok bir fikir oluşur. Bence bu yıl sınav 2022 gibi olacak. Yani mesela matematikte ilk 10 soru falan herkesin yapabileceği kolay ve gardını düşürmeye yönelik olacaktır. Sonrasında 5-6 soru eleyici kolay görünümlü avcı sorular olacaktır. İlk soruların kolay olduğunu gören öğrencilerin bazıları avlanacaktır. Ve her sene olduğu gibi 3-4 soru da zor olacaktır. Yapmanız gereken tek şey soruların okuma zamanından çalmamak. Algınız açık olarak girin sınava. Şimdiden girecek olan herkese başarılar diliyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı