LGS'ye son 33 gün kala ne yapılmalı?

ntrs87

Hectopat
LGS'ye çok az kaldı 33 gün gibi bir süre. Benim konularım çok az kaldı bitmesine benim taktiğim önce kitaptaki yeni geçtiğim konuyla alakalı tüm kitaplarımı çözüp diğer konuya geçmek. Öyle yaptım sene boyunca. Bir sürü kitap var. Mesela matematikte 11-12 tane var. Hepsinde 12 konudan 10.'ya geçtim. Bütün kitaplarda 9. konuya kadar testler bitti fakat şu an 3 konu kaldı testlerde mesela 500-600 soru vardır 3 konuyla alakalı kitaplarımdaki toplam sorulardan. Diğer derslerden de keza aynı şekilde konular az kaldı testler de aynı konuyla beraber gidiyorum, Türkçe bitti ama Türkçe önemli değil ara dersler de zaten az kaldı. Fende 6 ve 7 kaldı, 6. üniteyi biliyorum ve bayağı bitti 6. ünitedeki sorular fen kaynaklarımda. Sizce bütün testleri bitireyim mi, (Öyle yaparsam 20 gün içinde bitebilir.) yoksa bütün kaynakları bitirmeyip konuları bitirip deneme çözmeye mi başlasam? Sizce hangisi daha mantıklı olur? Sorum bu, iyi günler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Son 1 ay deneme çözme ayıdır bence. Kaynakların hepsini bitirme sadece konuyu öğren. Ben mesela yaklaşık 2-3 haftadır sadece deneme çözüyorum.

LGS'ye çok az kaldı 33 gün gibi bir süre. Benim konularım çok az kaldı bitmesine benim taktiğim önce kitaptaki yeni geçtiğim konuyla alakalı tüm kitaplarımı çözüp diğer konuya geçmek. Öyle yaptım sene boyunca. Bir sürü kitap var. Mesela matematikte 11-12 tane var. Hepsinde 12 konudan 10.'ya geçtim. Bütün kitaplarda 9. konuya kadar testler bitti fakat şu an 3 konu kaldı testlerde mesela 500-600 soru vardır 3 konuyla alakalı kitaplarımdaki toplam sorulardan. Diğer derslerden de keza aynı şekilde konular az kaldı testler de aynı konuyla beraber gidiyorum, Türkçe bitti ama Türkçe önemli değil ara dersler de zaten az kaldı. Fende 6 ve 7 kaldı, 6. üniteyi biliyorum ve bayağı bitti 6. ünitedeki sorular fen kaynaklarımda. Sizce bütün testleri bitireyim mi, (öyle yaparsam 20 gün içinde bitebilir.) Yoksa bütün kaynakları bitirmeyip konuları bitirip deneme çözmeye mi başlasam? Sizce hangisi daha mantıklı olur? Sorum bu, iyi günler.

Çözdüğün denemelere yakın bir sonuç çıkıyor LGS'de genelde. Deneme çözmeyi unutma.

LGS'ye çok az kaldı 33 gün gibi bir süre. Benim konularım çok az kaldı bitmesine benim taktiğim önce kitaptaki yeni geçtiğim konuyla alakalı tüm kitaplarımı çözüp diğer konuya geçmek. Öyle yaptım sene boyunca. Bir sürü kitap var. Mesela matematikte 11-12 tane var. Hepsinde 12 konudan 10.'ya geçtim. Bütün kitaplarda 9. konuya kadar testler bitti fakat şu an 3 konu kaldı testlerde mesela 500-600 soru vardır 3 konuyla alakalı kitaplarımdaki toplam sorulardan. Diğer derslerden de keza aynı şekilde konular az kaldı testler de aynı konuyla beraber gidiyorum, Türkçe bitti ama Türkçe önemli değil ara dersler de zaten az kaldı. Fende 6 ve 7 kaldı, 6. üniteyi biliyorum ve bayağı bitti 6. ünitedeki sorular fen kaynaklarımda. Sizce bütün testleri bitireyim mi, (Öyle yaparsam 20 gün içinde bitebilir.) yoksa bütün kaynakları bitirmeyip konuları bitirip deneme çözmeye mi başlasam? Sizce hangisi daha mantıklı olur? Sorum bu, iyi günler.
Siz baya çalışıyorsunuz ha. Büyük ihtimal fen lisesi falan kazanırsın.
Çözdüğün denemelere yakın bir sonuç çıkıyor LGS'de genelde. Deneme çözmeyi unutma.

Ben denemelerde 90 da 80 civarı yapıyordum. LGS de 383 puan yapmıştım, netimi hatırlamıyorum. Sonradan baktığımda hepsi yapabileceğim sorularmış diye düşündüm ama o an yapamadım. Artık vardır bir hayır ne deyim.

Geri
Yukarı