LGS'ye 18 gün kala ne yapılmalı?

tameravndk

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, LGS'ye 18 gün kaldı. Şu ana kadar hiç çalışmadım, sadece son 1 haftadır hiç bilmediğim matematikte çarpma bölme çalıştım. Onun dışında sözelim iyidir fakat sayısalım berbat, kalan 18 günde ne yapmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, LGS'ye 18 gün kaldı. Şu ana kadar hiç çalışmadım, sadece son 1 haftadır hiç bilmediğim matematikte çarpma bölme çalıştım. Onun dışında sözelim iyidir fakat sayısalım berbat, kalan 18 günde ne yapmalıyım?

Heves kırmak gibi olmasın ama 18 gün kala hâla çarpma bölme çalışıyorsanız yapacak bir şey yok. Normalde son iki hafta artık sadece deneme testleri çözülmeli. Bu denemelerdeki yanlışların küçük eksikleri kapatılmalı. Sözelin iyiyse deneme testlerinin sözel bölümlerini çöz. Ama puan dengesinde sayısal matematik çok önemli.

Çok sıkıntı hocam muadilleriniz deneme çözüyor konuları çoktan bitirdiler soru da çözüyorlar. Siz çarpma bölme ile yetiniyorsunuz. Ancak bir dersin açığını bilemedin 2 dersin açığını sağlam kapatabilirsiniz bu 18 günde oda zorlayarak biraz.

Son 1.5 ay da %3 yaptım günde 5-6 saat çalışarak ancak tek önerim şu olabilir: Sözel dersleri fullemeye çalış sonrasında fene odaklan ama gerçekten çok geç kalmışsın.

Geri
Yukarı