LGS'ye 2. dönem çalışılsa 370 üstü alınır mı?

MertDülger

Centipat
Makaleler
2
Daha fazla  
Bir ahmaklık yapıp bu dönem hiç çalışmadım. Tüm derslerin ilk dönemini tatilde tamamlayıp, 2. dönem çalışırsam 370+ alır mıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kanki alırsın benim arkadaşım vardı son 1 ay kala 400 puan aldı.

Bir ahmaklık yapıp bu dönem hiç çalışmadım. Tüm derslerin ilk dönemini tatilde tamamlayıp, 2. dönem çalışırsam 370+ alır mıyım?
Odaklanıp çalışırsan neden olmasın önemli olan odaklanıp,kendi isteginle çalışmak.Gidipde zaten yaparım diyip gine çalışmazsan 2. dönem, çok pişman olursun sonradan.Günde yalandan 4 saat çalışıyordum isteksiz şekilde ve 307 aldım zamanında.O yüzden hepsi senin kararına baglı.

Böyle şeyleri daha fazla düşünme şu şartta bunu alır mıyım diye sadece çalışmaya başla. 400 üstü alabilirsin bu süreçte.

370 puan almanız için gereken netleri aşağıdaki görselde ekledim. Çok yüksek netler gerekmiyor. Özellikle çalışılması ve net olarka hızlı yükselebilecek dersleri ön planda tuttum.
Siz şimdi hızlı bir şekilde 2-3 denem çözün seviyenizi görün kaç net yapıyorsunuz. Daha sonra da eksiklere yönelik yarıyılda program oluşturup birçok eksiğinizi kapatabilirsiniz.

1705923120761.png

https://lgspuanhesaplama.net.tr/

370 puan almanız için gereken netleri aşağıdaki görselde ekledim. Çok yüksek netler gerekmiyor. Özellikle çalışılması ve net olarka hızlı yükselebilecek dersleri ön planda tuttum.
Siz şimdi hızlı bir şekilde 2-3 denem çözün seviyenizi görün kaç net yapıyorsunuz. Daha sonra da eksiklere yönelik yarıyılda program oluşturup birçok eksiğinizi kapatabilirsiniz.

Eki Görüntüle 2092821

https://lgspuanhesaplama.net.tr/
Zamanında 18 fen dogrusu yaptım edebiyattada 13 14 dogru yapmıştım herşey güzeldi ama sadece matematikde eksi netler yaptım buda aşırı geriye düşürdü en kötü sadece matematigi fullemeye yakın yapsan bile iyi yer kazanabilirsin.

Zamanında 18 fen dogrusu yaptım edebiyattada 13 14 dogru yapmıştım her şey güzeldi ama sadece matematikde eksi netler yaptım bu da aşırı geriye düşürdü en kötü sadece matematigi fullemeye yakın yapsan bile iyi yer kazanabilirsin.

Matematik çok etkili fakat öğrenilmesi biraz zor olduğu için ben de 5 net olarka yazdım. Aslında bir dönem düzenli çalışmayla 5-10 net arasında yapılabilir.

Matematik çok etkili fakat öğrenilmesi biraz zor olduğu için ben de 5 net olarka yazdım. Aslında bir dönem düzenli çalışmayla 5-10 net arasında yapılabilir.
Eger gerçekten kafası alıyorsa,verimli çalışabiliyorsa matematigi fullemeye yakın yapsa bu iş tamamdır.Egitim sisteminin igrençligi...

Geri
Yukarı