LGS'ye bugünden itibaren çalışılırsa 250 puan alınır mı?

MEB'in örnek sorularının son 5 ayını çöz iyi bildiğin konuların ustüne git
Fenle Türkçeye aban inkilap din deneme çöz ing sal.
4 günde 320'ye çıkarsın.
Şimdi mi aklına geldi:)

1 ay dershane gidip bırakmıştım. LGS'ye hiç çalışmadım. Sadece sınavlara odaklandım. Ders dinledim biraz LGS'ye az var bugünden itirbaren iyi çalışsam 250 puan alabilir miyim?
Sınav notlarım.
Din.
85.
Fen.
25.
Matematik.
50.
İnkılap.
80.
Türkçe.
70.
İngilizce.
Açıklanmadı.

Zaten boş kağıt 100 puan tüm soruları okuyun yapabildiklerinizi yapın öbürlerini ilk başta boş bırakın sonra geri dönün tekrar anlamaya çalışın zaten kolay olacak bu sınav sadece söz elden okuduğunu anlayarak puan alsanız 250'yi her türlü geçersiniz yeter ki her soruyu oku üşenme ve sınavı ciddiye al. Zaten sözeli hep okuduğunu anlama soruyorlar eğer üşenmeyip okursan yaparsın sayısal kötü galiba fendeki okuma anlama sorularını yapmaya çalış ve matematikte illaki kolay birkaç soru olacak onları yapmaya çalış matematikte bir soru ile çok uzun uğraşma kolayları yap geç bende bu yıl gireceğim 100'den düşük notu olmayan ve günde 8-9 saat çalışan ve 500 tam puan hedefleyen (Allah'ın izniyle) biri olarak söylüyorum bu dediklerimi yaparsan 250'den yüksek Alman da mümkün.

1 ay dershane gidip bırakmıştım. LGS'ye hiç çalışmadım. Sadece sınavlara odaklandım. Ders dinledim biraz LGS'ye az var bugünden itirbaren iyi çalışsam 250 puan alabilir miyim?
Sınav notlarım.
Din.
85.
Fen.
25.
Matematik.
50.
İnkılap.
80.
Türkçe.
70.
İngilizce.
Açıklanmadı.

Hocam ben hiç çalışmadan 300 almıştım korkmayın fazla ama ben her sene 88-90 ortalama yapardım.

Ben zamanında hiç çalışmadan 304 puan almıştım tabii o zamanlar TEOG vardı ancak o zamandan bu zamana değişen tek şey soruların uzaması oldu, zorluk kolaylık açısından pek farklı olduğunu düşünmüyorum. En azından bu kalan süre içerisinde kitap oku hem okuma becerin, hızın değişir hem de anlama kabiliyetin bunun dışında bol bol soru çözmeye çalış, bu kısıtlı zamanda ne kadar çözebilirsen kârdır.

LGS ye neredeyse hiç çalışmadan girdim ve 300 küsür puan aldım çok kafaya takılacak bir sınav değil ama benim bir güvencem vardı OBP'ım yüksekti eğer seninki düşükse dönem başından çalışman gerekliydi bu saatten sonra ne yaparsan yap o kadar konuyu yetiştiremezsin ama hepsi olmasada puan getircek olan matematik ve Türkçe ye çalışmanı öneririm

Sınav notlarım.
Din.
85.
Fen.
25.
Matematik.
50.
İnkılap.
80.
Türkçe.
70.
İngilizce.
Açıklanmadı.
Ne kadar erken o kadar iyi

Knk çalış hatta 300 bile geçebilirsin ben lgsye 1 gün önce baktım konulara normal hiç bakmamıştım hatta sınavlarım bile seninki kadar iyi değildi ama 3 saat çalıştım 306 aldım

250 alabilirsin. Zaten emin olduğun soruları yapsan totalde atıyorum 30 soru vs yapsan hepsi doğru olursa alırsın. Veya OBP ile girersin.

Geri
Yukarı