LGS'ye 24 gün kala ne yapılabilir?

LGS'ye 1 yıl öncesinden çalıştırmaya başlıyorlar çünkü herkesi orta zekalı varsayıyorlar. Zeki bir insan dersleri dinlediyse bu sürede halleder.

Bu arada benim de matematiğim çok iyi değildi 8 net falan yapmıştım.

24 gün kala matematik netleri 0'dan 15'e fırlayamaz. Zeki olsan zaten matematiği az çok çözer en az 7 net yaparsın.

Diploma notun yüksek ise ona göre okul ara. Ben illa merkezi puana göre girmek istiyorum diyorsan da oturup her gün deneme çöz, bu saatten sonra konu çalışmanın bir mantığı yok.

Kanka, ben 65 gün kala mı ne başladım.
Netlerim böyleydi:
Türkçe: 14D 6Y.
İnkilap: 8D 2y.
Din: 8D 2y.
İngilizce: 4D 3y.
Fen: 9D 4y.
Matematik: Boştu.
Az da olsa yaptım yapiyorum da hala şu an ise:
Türkçe: 18D 2Y.
İnkılap: 10D denemeden denemeye değişiyor.
Din: O da aynı şekilde.
İngilizce: 7D 3b.
Fen: 15D 5Y.
Matematik: 4D 2y ( solomat kitabı sipariş ettim sıfırdan tekrar başlayacağım konularim tam ama soru çözemiyorum.) Yani senin konuna gelecek olursak. Hiçbir şey için geç değil fark etmen önemli ama yani çok fazla puan da bekleme yani feni acil düzelt paragraf çöz günde en az 50 tane matematik hiç yapamıyorsan sana önerim solomat 1.dönem o kitapi al başta teog tarzı sonra zor sorular. Ama dediğim gibi fen çalış fende eksiğin olmasın en azından kötü bir yere gitmezsiniz. Artı olarak konuları bitirdikten sonra 2020 LGS çıkmış soruları çözün. MEB'in dağıttığı kitapların en arkasında var. Onu bulamazsanız da internette var.

Kanka, ben 65 gün kala mı ne başladım.
Netlerim böyleydi:
Türkçe: 14D 6Y.
İnkilap: 8D 2y.
Din: 8D 2y.
İngilizce: 4D 3y.
Fen: 9D 4y.
Matematik: Boştu.
Az da olsa yaptım yapiyorum da hala şu an ise:
Türkçe: 18D 2Y.
İnkılap: 10D denemeden denemeye değişiyor.
Din: O da aynı şekilde.
İngilizce: 7D 3b.
Fen: 15D 5Y.
Matematik: 4D 2y ( solomat kitabı sipariş ettim sıfırdan tekrar başlayacağım konularim tam ama soru çözemiyorum.) Yani senin konuna gelecek olursak. Hiçbir şey için geç değil fark etmen önemli ama yani çok fazla puan da bekleme yani feni acil düzelt paragraf çöz günde en az 50 tane matematik hiç yapamıyorsan sana önerim solomat 1.dönem o kitapi al başta teog tarzı sonra zor sorular. Ama dediğim gibi fen çalış fende eksiğin olmasın en azından kötü bir yere gitmezsiniz. Artı olarak konuları bitirdikten sonra 2020 LGS çıkmış soruları çözün. MEB'in dağıttığı kitapların en arkasında var. Onu bulamazsanız da internette var.
Arkadaşlar zaten 1.dönem konularınız sınavda çıkmayacak mı sizin de? Biz 2007 tayfa olarak 2 dönemden sınav olmamıza rağmen çok kötü not almadık, ki matematik 1.dönem kolaydı. 2020 çıkmış soruları çözün, biraz deneme çözün yapacak başka bir şey yok. 24 günde tüm kitapları yalayıp yutamazsınız.

Arkadaslar peki dinçkök meslek lisesine vesaire gitsem 290 300 puanlık meslek liselerine gitsem sıkıntı yaşar mıyım? biraz garip tipler oluyor biliyorsunuz bulasmak için yer arayan

Diploma notun yüksek ise ona göre okul ara. Ben illa merkezi puana göre girmek istiyorum diyorsan da oturup her gün deneme çöz, bu saatten sonra konu çalışmanın bir mantığı yok.
Ortalamamda kötü maalesef 70 vesaire LGS sınavıyla girebilirim sadece :(

Nerede yaşıyorsun ?
İstanbul

Herkes bir şey yapamazsın demiş ama OBP puanı çok önemli ben 283 almıştım ama OBP ile Anadolu lisesine gitmeyi başardım. Eğer OBP puanın düşükse sözele kafa yor, yeni eğitim başkanı matematik dersini kolaylaştırmış, zaten 1. dönem çıkacak diye biliyorum.

Deneme çöz 2 - 3 adet. Ne yapabildiğini görürsün. Sonra da önünde 2 strateji var: Ya hiç bilmediğin konuları belirleyip çalışmalısın. Ya da bildiğin konulardan soru kaçırmamak için tekrar yapmalısın. Seçim senin.

Arkadaslar peki dinçkök meslek lisesine vesaire gitsem 290 300 puanlık meslek liselerine gitsem sıkıntı yaşar mıyım? biraz garip tipler oluyor biliyorsunuz bulasmak için yer arayan

Ortalamamda kötü maalesef 70 vesaire LGS sınavıyla girebilirim sadece :(

İstanbul
Hangi ilçe?

Geri
Yukarı