LGS'ye 48 gün kaldı

Ben de bu sene çalışıyorum, denemeler 470 480 civarı. Tek yapman gereken deneme sınavına girmek veya deneme çözmek. Yanlışlarına çalışacaksın daha çok, kalan konulara göz atsan yeter.
Ayrıca matematik için yeni nesil sorular çöz.

Son 1.5 ayda sen hala çalışmayı bilmiyorsan kusura bakma ama kazanamazsın. Sabahtan akşama kadar çalış. Zaten çalışma düzeninde sorun varsa diğer derslerinin de ortalama altı olması gerekiyor.

Ben son aylarımda evde deneme testleri çözmüştüm .Fen konularını internetten video şeklinde hızlı hızlı tekrar edip denemeleri çözebilirsin ancak okulda öğretmenin anlattığı bazı püf noktaları kısa yollar ve konunun mantığını anlaman tabii ki daha zor olacaktır ve bu açığı da daha fazla soru ile kapatırsın.

Merhaba, LGS'ye sadece 48 gün kaldı ve ben hâlâ çalışma sistemimi düzene oturtamadım. Özellikle fende çok konu eksiğim var. Sınava giren arkadaşlar tavsiye verebilir mi? Son 1.5 ay kala ne yapılmalı?
Sözel mantık ve Matematik çöz. Eksik yerlerden bol tekrar ve soru çözümü yap. Teknolojik aletleri kesinlikle bırak.

Geleceğiniz hakkında hiç endişelenmiyor musunuz?

LGS lise giriş sınavıdır ve insanın geleceğini belirlemez. Hatta üniversite bile bir insanın geleceğini belirlemeye yetmez. Bu kişinin uğraş alanına, çalışmasına ve isteğine bağlıdır. İnsanları böyle korkutmak yerine onları gerçekleri söyleyin ve boşuna bir stres yaratmayın.

Buzlu su içebilir arkadaş. 48 günde olacak iş değil.
1532209928_download.jpg

Geri
Yukarı