LGS'ye 8 gün kaldı ve ciddi anlamda hiçbir şey bilmiyorum

Ailene sakince anlat. Eğer eğitimli bir aileden geliyorsan OBP ile girilen bazı liselerin LGS'deki 390-400 puandaki liselerden daha iyi olduğunu anlayabilirler.(anlatmana bağlı)hangi il ilçede yaşıyorsun ona göre OBP lise önereyim.

İzmirdeyim, 6.sınıf 93 7.sınıf 97 8.sınıf 1.dönem 93 2.dönem 87 ortalamam var. Ortalamayla gireceğim belli ama yine de çıkaracağım sonucun utancını yaşayacağım ailemin yüzüne nasıl bakacağım? Taktik.

Bende senin gibiydim son 5gün kala çalıştım 380 puan aldım ama sabahtan akşama kadar aralıksız çalışacaksın hedefinde fen lisesi olanlar genelde sene başında yaparlar bunu ama siz bayağı geç kalmışsınız dediğimi yapın belki elinden bir şeyler gelir sayısalın kötü ise hiç sayısala bakma Full sözel çalış bari sözeli iyi yaparsın neticede pek bir şansın yok ama dene denemekten zarar gelmez.

Herhangi bir düz liseye gideceksin orada 4 sene okuyacaksın sonra üniversite sınavına gireceksin muhtemelen haritada yerini gösteremeyeceğin bir şehrin üniversitesinde 2/4 seneni hiç edip işsizler ordusuna katılacaksın. Muhtemelen olaylardan sonra evlenecek, belki bir akrabanın yardımı ile herhangi bir işe yerleşmiş olacaksın. Eşini ve gelecekteki çocuklarını alacağın az miktarda maaş ile geçindirmeye çalışacaksın göz açıp kapayıncaya kadar onlar lise çağına girecek... Gideceğin lisede iyi anılar biriktirmeye bak. Zaman geçer gider, tutamazsın ama ailene ne diyeceğin senin geleceğini etkilemez.

Dostum emin ol LGS çok basit bir sınav. 6 gün boyunca okula gitmezsen başarırsın. Benim tavsiyem şöyle:
1-Okula gitme evde kal.
2-Bilgisayarın varsa internetten LGS özetleri izle fakat hızlı özetler olsun en fazla 3 günde bitir LGS konularını.
3-Son 3 gün sabahtan akşama kadar deneme çöz. Deneme yoksa al çabuk. Süreyi de ayarla. Yapamadığın sorularda deneme bitince kontrol ettikten sonra internetten cevaplarını araştır.

Bu şekilde yaparsan iyi yapabilirsin. Tabii bu benim kişisel tavsiyemdir. Uygulamak sana kalmış.
6 diye okumuşum sekizmiş. Bu daha iyi.

Hiçbir şey olmaz tüm derslerimin netleri 15 16 üstüyken Türkçe 17 yanlış çıkardım. 380 ile ortalamayla girilen bir yere gittim pek fark yok zaten. 90 ortalamayla alan bir liseye gidersen öğrenci profilleri seninki gibi olur pek bir şey etkilemiyor önemli olan üniversite sınavı. LGS o anlık performansını ölçüyor ve tekrarı yok fazla kasma o kadar zor sınav değil fakat bunca zaman kafan neredeydi?

Son düzenleyen: Moderatör:
İzmirdeyim, 6.sınıf 93 7.sınıf 97 8.sınıf 1.dönem 93 2.dönem 87 ortalamam var. Ortalamayla gireceğim belli ama yine de çıkaracağım sonucun utancını yaşayacağım ailemin yüzüne nasıl bakacağım? Taktik.

Ben çalışmama rağmen OBS ortalama ile girdim liseye ortalaman 85 90 falan sa fazla dert etme ortalama ile girersin bir yere ben şu an Anadolu lisesindeyim ama kötü yanı var nemi bak bizim okul disiplini kötü sistemi kötü bahçesi 10 M.2 şimdi ben aileme diyemiyorum okulumu beğenmiyorum diye çünkü ben yapamadım yani senin durmda böyle olur herhalde.
Ben çalışmama rağmen OBS ortalama ile girdim liseye ortalaman 85 90 falan sa fazla dert etme ortalama ile girersin bir yere ben şu an Anadolu lisesindeyim ama kötü yanı var nemi bak bizim okul disiplini kötü sistemi kötü bahçesi 10 M.2 şimdi ben aileme diyemiyorum okulumu beğenmiyorum diye çünkü ben yapamadım yani senin durmda böyle olur herhalde.

He bir de sonucundan utanma ben 278 yaptım kimse bir şey demedi dese neye fayda benim 350 yapan Ark'larımda bizim okulda.

Geri
Yukarı