LGS'ye 88 gün kala net sayılarım nasıl?

LGS'ye 87 gün kaldı ve ben hiç adamakıllı çalışmadım. Denemelerden genellikle 330-350 alıyorum. Hedefim %10'luk dilim ama pek mümkün olmayacak gibi görünüyor. Sizce nasıl bir yol izlemeliyim? Ayrıca 2 gün önce Türkiye geneli özdebir sınavına girdim. Netlerim aşağıdaki gibidir.

• Türkçe: 15D 5y.
  • İnkilap: 8D 2y.
  • İng: 8D 2y.
  • Din: 7D 3y.
  • Fen: 15D 4y.
  • Mat: 3D 5y.

Yukarida dediğim gibi ne yapmam lazım?

Merhaba kardesim 2022 LGS'ye girmiştim bende o yüzden en yakın tecrübe bende diyebilirim netlerine bakarsak matematik cidden çok sıkıntılı matematiğe çözüm bulman gerekiyor göz korkutmak gibi olmasın ancak bu sene 1 dönemden soracakları için zorlayacaklarını düşünüyorum sana tavsiyem matematikde 9-10 tane işaretleyip attığını vurman gerekiyor fen ve türkçeyide zorlayıp 17-18 bantlarına çıkarırsan güzel nitelikli bir okula gidebilirsin bence(ben 2022 LGS'den 412 almıştım)

Merhaba kardesim 2022 LGS'ye girmiştim bende o yüzden en yakın tecrübe bende diyebilirim netlerine bakarsak matematik cidden çok sıkıntılı matematiğe çözüm bulman gerekiyor göz korkutmak gibi olmasın ancak bu sene 1 dönemden soracakları için zorlayacaklarını düşünüyorum sana tavsiyem matematikde 9-10 tane işaretleyip attığını vurman gerekiyor fen ve türkçeyide zorlayıp 17-18 bantlarına çıkarırsan güzel nitelikli bir okula gidebilirsin bence(ben 2022 LGS'den 412 almıştım)

Ben de girdim matematik hallediliyor Türkçe zor 2 y yaptım mat Full matematik çalışınca oluyor.

LGS'ye 87 gün kaldı ve ben hiç adamakıllı çalışmadım. Denemelerden genellikle 330-350 alıyorum. Hedefim %10'luk dilim ama pek mümkün olmayacak gibi görünüyor. Sizce nasıl bir yol izlemeliyim? Ayrıca 2 gün önce Türkiye geneli özdebir sınavına girdim. Netlerim aşağıdaki gibidir.

• Türkçe: 15D 5y.
  • İnkilap: 8D 2y.
  • İng: 8D 2y.
  • Din: 7D 3y.
  • Fen: 15D 4y.
  • Mat: 3D 5y.

Yukarida dediğim gibi ne yapmam lazım?

Biraz sayısal çalışmanı öneririm sözelde sorunun yok gibi görünüyor.

Matematik netine kötü diyen arkadaşlara söylüyorum. Özdebir normal yayınlara göre çok zor. Lgs dengi zorlukta deneme sonucu ile daha mantıklı yorum yaparız.

Özdebir zor olsa bile kötü. Ben bu seneki Özdebir'de 16D 2Y 2B yaptım. Eğer çalışırsanız düzelir muhtemelen. Matematik zaten soru kalıplarını mantığa soktuktan sonra geliyor.

Ben de girdim matematik hallediliyor Türkçe zor 2 y yaptım mat Full matematik çalışınca oluyor.

Bana kalırsa matematik biraz yetenek işi bir yerden sonra çalışssanda olmuyor çoğu arkadaşım elinde matematik kitabı ile dolanıp sürekli soru sorarlardı ancak 8 doğrularda kaldılar.

Diğer dersleri cidden düzeltebilecek kapasitem var ama matematik ortaokulun ilk gününden beri hayatımı mahvetti o dersi nasıl bir çalışmayla düzeltebilirim bilmiyorum.

İnkılap ve ingilizcede soruyu doğru yapıp yanlış işaretlemişim zaten normalde girdiğim son 5 denemede iki derside Full çektim.

Biraz sayısal çalışmanı öneririm sözelde sorunun yok gibi görünüyor.

Günde kaç soru önerirsiniz?

Diğer dersleri cidden düzeltebilecek kapasitem var ama matematik ortaokulun ilk gününden beri hayatımı mahvetti o dersi nasıl bir çalışmayla düzeltebilirim bilmiyorum.

İnkılap ve ingilizcede soruyu doğru yapıp yanlış işaretlemişim zaten normalde girdiğim son 5 denemede iki derside Full çektim.

Günde kaç soru önerirsiniz?

Ben sayısalda sadece soru tipi oğrenmek için 40-50 soru verimli bir şekilde çöz.

Özdebir denemelerinde ben 8 doğru yapıyordum matematikte. Geçen senelerin sorularını çözebilirsin yararlı olur.

Geri
Yukarı