LGS'ye az kaldı ve çalışamıyorum!

Sir. Peker

Centipat
Selamlar sevgili Technopat üyeleri, LGS'ye yaklaşık 6 ay gibi bir süre kaldı ve bende çalışmaya karar verdim, tek sorun 3 ayı çöpe atmış olmam. sürekli bilgisayar oyunlarında vakit geçirdim ve 3 ayımı çöpe attım. 1 Ocak'tan itibaren programlı çalışmaya başlamak istiyorum ancak sürekli bilgisayar/telefonla ilgilenmekten derslerime bakamıyorum, nasıl uzaklaşabilirim? 6 ayda 400 puan kadar yapmak istiyorum ki matematiğim berbat, ilk üniteleri dahi bilmiyorum. Gerekli kaynakları tek başıma almaya çalışıyorum (testler, soru çözmem de yardımcı olacak notlar vs.) sizin önerileriniz nelerdir, siz daha önce bu durumda olduysanız ne yaptınız bilgilendirir misiniz?

Selamlar sevgili Technopat üyeleri, LGS'ye yaklaşık 6 ay gibi bir süre kaldı ve bende çalışmaya karar verdim, tek sorun 3 ayı çöpe atmış olmam. sürekli bilgisayar oyunlarında vakit geçirdim ve 3 ayımı çöpe attım. 1 Ocak'tan itibaren programlı çalışmaya başlamak istiyorum ancak sürekli bilgisayar/telefonla ilgilenmekten derslerime bakamıyorum, nasıl uzaklaşabilirim? 6 ayda 400 puan kadar yapmak istiyorum ki matematiğim berbat, ilk üniteleri dahi bilmiyorum. Gerekli kaynakları tek başıma almaya çalışıyorum (testler, soru çözmem de yardımcı olacak notlar vs.) sizin önerileriniz nelerdir, siz daha önce bu durumda olduysanız ne yaptınız bilgilendirir misiniz?
Kardeşim o irade ister işte, ben kendimi zamanında 'telefonu bırak al bi' kitap çalış bu kadar zor mu' diye avutmuştum ve harbiden işe yaradı.

Elindeki telefonu bilgisayarı bırakıp ders çalışmak hiç zor değil ama içindeki şeytan müsaade etmiyor.

İstediğin lise yerel yerleştirmeyle(Ki o şekilde tutuyorsa) almıyorsa mecburen çalışacaksın, ayrıca bırakmak senin işin buradan birisi büyü yapıp evinizdeki bilgisayarları falan mühürlemeyecek.

Bende sen gibiydim ben son 3 ay kala çalıştım ve 388 aldım tek yapman gereken PC'yi bir ödül olarak görmen eğer LGS'de 400 puan alırsam PC ve diğer teknolojik aletlerle oynayabiliceğim de kendine ben böyle yapmıştım.

Geri
Yukarı