LGS'ye az kaldı ve çalışamıyorum!

Ayrıca sınava 400 puan alanla 150 puan alan aynı okula gidiyor. Bu sınavı yapanı Vatan'a ihanetten idam etmeleri gerek. Ülkenin annesini ağlattı Allah'sız herifler.
Sınavda bir şey yapamayacağını düşünüyorsun ortalamanı 95 getirip istediğin okula git.

Hocam çok haklısınız. Ya çok zeki olucan ya daha da zeki. Şu an elle tutulur bir lise için bunlar lazım. Sistemi mahvettiler. Yok, en kral liseleri ortalamaya bağlı, bazı vasat liseleri de puana bağlı yaptılar.(Örneğin: Kalaba ve abdullah mürşide analadolu, iyi liselerdi...Aydınlıkevler Anadolu'da şimdiki itibarının 1/3 sahip değildi.) (bir de ben sınava girmeden önceki sene 315 ile alan lise, eversi sene 430 ile nasıl alıyor ona da anlam veremedim. Yaktın bizi be...)

Sınava yaklaşık 34 gün var, 6 ay boyunca sadece 3 ay çalıştım, Matematiği hiç yapamadığım için hiç çalışmadım, yapabileceğim 2 konuya sadece çalıştım. Son bir ay kaldı ve hep Fen'e odaklanacağım, eğer puanım 396 ve yüzdeliğim %8, 7'nin üstüne çıkarsa okul puanı ile alan nitelikli sayılabilecek bir lise var ona gideceğim. Bu süreçte it gibi bilgisayar baktım her gün 6-7 saat, dershaneye gittim, sorular çözdüm ve sonuç ne oldu? :D Hocaların egosunu tatmin ettim, sadece okul dersleri faydalı oldu, eğer seneye gidecek varsa lütfen dershaneye veya dini yurtlara ders için gidip paranızı boşa atmayın. 34 gün boyunca Fen çalışıp, İngilizce ve Matematik dışında hepsini tam doğru yapmam gerek,eğer olmazsa okul puanımı 90'dan düşürmeyip bahsettiğim (Küçükçekmece Anadolu Lisesi)'ne gitmek, bu sene girecek dostlarıma başarılar diliyorum, seneye gireceklere de umarım pandemi çoktan geçmiş, derslerine tam girersiniz ve anlayabilirsiniz umudu ile yazımı bitiriyorum.

Bu saatten sonra kendi güveniyorsan çalış kanka, benden bir halt olmayacak, asgari ücretle yaşayıp, ailem ölene kadar yanlarında kalacağım. Özgüvensiz bir birey olup, hiç saygı görmeyeceğim. Belki 30'dan sonra hayatta bile olmayabilirim.
Kim aşıladı sana bu saçmalıkları yoksa sadece ironi mi yapıyorsun?

Jeff bezos Amazon'u 31 yaşında kurdu ama sen bilirsin.

Ben bir Jeff Bezos değilim, 7 milyar kişiden 1 kişi başarmışsa diğerlerinin başarma olasılığı %3 ila %8, sabah 6'da kalkıp 8'e kadar su iç-yazılım öğren diyen motivasyon sayfalarında yazan yazılar insanları umutlanmaya sürüklüyor, benden ne Jeff Bezos, ne de Sanayici Engin Usta olur.

Kim aşıladı sana bu saçmalıkları yoksa sadece ironi mi yapıyorsun?

İroni değil aslında, kendi fikirlerim.

yks'ye de 55 gün var ilk 6 ay günde 12 saati rahat geçiyordum ama aralığın başından beri çalışmıyorum bu çağda okumanın pek de bir anlamı yok
bence bu saatten sonra yine elinden geleni yap ama kötü sonuç gelirse hiç umursama sınavdan sonra kendi kendini geliştirmeye bak:^)

Ben bir Jeff Bezos değilim, 7 milyar kişiden 1 kişi başarmışsa diğerlerinin başarma olasılığı %3 ila %8, sabah 6'da kalkıp 8'e kadar su iç-yazılım öğren diyen motivasyon sayfalarında yazan yazılar insanları umutlanmaya sürüklüyor, benden ne Jeff Bezos, ne de Sanayici Engin Usta olur.

İroni değil aslında, kendi fikirlerim.
Tutkulu olduğun bir şey bulamadın büyük ihtimalle, kendi içinde derinlere inmişsin melankoliye dadanmışsın ama sakin olmalısın çünkü daha gençsin ve kendini keşfetmen için bolca zamanın var. Kötü bir lise kötü bir hayat demek değildir sadece lisedeki çevre kaliteni etkiler.

yks'ye de 55 gün var ilk 6 ay günde 12 saati rahat geçiyordum ama aralığın başından beri çalışmıyorum bu çağda okumanın pek de bir anlamı yok
bence bu saatten sonra yine elinden geleni yap ama kötü sonuç gelirse hiç umursama sınavdan sonra kendi kendini geliştirmeye bak:^)
Çalışmayarak ileri de olacak çocuklarımın hayatını çoktan mahvettim, toplumun saygısını da kaybedeceğim, ev halkı tarafından sadece ek gelir kaynağı olarak görülmeye başlanacağım, o yüzden bu saatten sonra isterse Süpermen gelsin, bir şey değişmez.

Tutkulu olduğun bir şey bulamadın büyük ihtimalle, kendi içinde derinlere inmişsin melankoliye dadanmışsın ama sakin olmalısın çünkü daha gençsin ve kendini keşfetmen için bolca zamanın var. Kötü bir lise kötü bir hayat demek değildir sadece lisedeki çevre kaliteni etkiler.
Hiç bir şeyden zevk alamıyorum ki, oyunlardan, arkadaşlıktan, sohbetten... Eskiden yemek yerken bile mutlu oluyordum ama 8. sınıfa geçtiğim ilk günden itibaren eskisi kadar tat alamadım, lisede büyük ihtimalle elli kuruşçularla birlikte okuyacağım, o yüzden şu an ki işim meslek öğrenmek olacak.

Geri
Yukarı