LGS'ye az kaldı ve çalışamıyorum!

Dostum gelelim tavsiye'ye oyunu bırakmana gerek olduğunu sanmıyorum dersi dinle yeter kaçırdığın konuları tekrar et önündeki konularıda derste dinle asıl liseye gelince bu soruları sormaya başlıyacaksın. Ben dersi derste dinleyerek ve deneme çözerek 490 yaptım. Denemeden kastımda sürekli deneme değil o yıl okul sıkıyordu 40 tane denemeye girmiştik yaklaşık. Kendini kasma rahat ol günde 6 saat ders yapan arkadaşlarım benden kötü yerlere gittiler, hep dalga geçerlerdi benle ben 6 saat oyun oynayarak geçtim hepsini :)
Bu dediklerim lise için geçerli değil şuan fen lisesinde sınavlardan 50 alıyorum. Anadolu lisesi sınavlarında yine bütün sınavlardan 100 alırım ama full klasik oluyor bizim sınavlar. Puanda vermiyorlar.

Bende bu yıl LGS'ye gireceğim için seni anlıyorum.
Tavsiye 1: Motivasyon videoları yada ders çalışma günlüğüm denilen saçma şeyleri izleme hiç bir işe yaramıyor.
Tavsiye 2: Günlük 300-500 soru çözüyorum diyenleri aldırma yalan söylüyorlar. Bu zamanda soru sayısına kasma, konuları bitirince soru kasmaya başla ben öyle yapıyorum.
Tavsiye 3: Yeni nesil soruları yapamadığında üzülme çözümlerine bak.
Son olarak şunu söylemek istiyorum. Düzenli çalıştığın ilk gün kafanı yastığa koyduğunda kendini mutlu ve rahat hissedeceksin. O his varya çok güzel bir şey.

Şu andan itibaren bilgisayarı bırakmazsan zorlanıcaksındır. Geçen sene girdim ben son 1 ayda bıraktım oyun oynamayı sınavdan sonra oynarım dedim ama bilgisayar oynamaya çok alıştığım için 1 ay boyunca sınavdan çok bilgisayar oynamayı düşündüm ve 454 aldım.

Bende bu yıl LGS'ye gireceğim için seni anlıyorum.
Tavsiye 1: Motivasyon videoları yada ders çalışma günlüğüm denilen saçma şeyleri izleme hiç bir işe yaramıyor.
Tavsiye 2: Günlük 300-500 soru çözüyorum diyenleri aldırma yalan söylüyorlar. Bu zamanda soru sayısına kasma, konuları bitirince soru kasmaya başla ben öyle yapıyorum.
Tavsiye 3: Yeni nesil soruları yapamadığında üzülme çözümlerine bak.
300 500 kısmına katılıyorum ya çok hızlılar ya günde 15 saat çalışıyorlar ya da yalan söylüyorlar. Hepsi de zararlı şeyler. Ben son 1 2 hafta bazı günlerde 12 13 saat çalışıp 300 soruyu görmüştüm. Soru sayısı değil bilgi önemli. Bence en önemli şey soruyu yapabilsen bile anlamadığın bir nokta olan sorulara işaret koy sonra doğru yapsan bile o soruda anlamadığın kısmı araştır. Ben bu sene girdim sınava faydasını gördüm.

Selamlar sevgili Technopat üyeleri, LGS'ye yaklaşık 6 ay gibi bir süre kaldı ve bende çalışmaya karar verdim, tek sorun 3 ayı çöpe atmış olmam. Sürekli bilgisayar oyunlarında vakit geçirdim ve 3 ayımı çöpe attım. 1 Ocak'tan itibaren programlı çalışmaya başlamak istiyorum ancak sürekli bilgisayar/telefonla ilgilenmekten derslerime bakamıyorum, nasıl uzaklaşabilirim? 6 ayda 400 puan kadar yapmak istiyorum ki matematiğim berbat, ilk üniteleri dahi bilmiyorum. Gerekli kaynakları tek başıma almaya çalışıyorum (testler, soru çözmem de yardımcı olacak notlar vs.) sizin önerileriniz nelerdir, siz daha önce bu durumda olduysanız ne yaptınız bilgilendirir misiniz?

Sadece matematik fen çalış 400 garanti zaten ben hiç çalışmadan 318 yapmıstım örnek sorularlan hiçbir şekilde alakası yok.

Sadece matematik fen çalış 400 garanti zaten ben hiç çalışmadan 318 yapmıstım örnek sorularlan hiçbir şekilde alakası yok.
Arkadaşın dediklerini kesinlikle yapma. Örnek soruları çözmelisin ve paragraf soruları çözmelisin. Türkçe, matematik ve fen derslerine ağırlık ver. Diğerlerini çalışma demiyorum.

@Sir. Peker şu an oynadığın hikayeli bir oyun varsa o oyunu hızlıca bitirmeye bak.
Ben ekimde Witcher 3 almıştım bayağı bağımlılık yaptı çok şükür hızlıca bitirdim şimdi oynayacak oyunum yok ders çalışıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı