LGS'ye çalışmaktan sıkılmak

Lise önemli bence oradaki çevre üniye gitmek için zemin hazırlıyor. Arkadaş ortamı güzelse gez dolaş zaten kafa ünide olmuyor. Bu yapay zekalar falan çıktı ileride ne olur bilinmez ama bir sürü meslek çöpe gidecek zaten, endustri 4.0 diye bişey var fabrikalarda hep makineleşiyor robotlaşıyor insan gücü yavaş yavaş azalıyor. Bir bilene danış ileri görüş biriyle sana şimdiden güzel meslekler seçsin iyi bir liseye gitmesende kendini üniye hazırlarsın. Yani demek istediğim ilerde iş bulmak geçinmek şimdiden daha zor olacak motive olur iyi bir lise okursan bu düzene daha iyi hazırlanırsın. Şunu gördüm bu yapay zeka falan olaylarında yine kafası çalışan bilgiyle dolu insanlar onu kullanarak iyi yerlere gelip para kazanıyorç Yani kötü bir lise okusanda bol bol kitap oku kendini geliştir kafan açık olsun. İngilizce çok önemli ileride anlarsın önemini ingilizcenin, öğrenirsen ingilizce şimdiden erasmusla ünide yurt dışında okursun falan filan, iyi dersler, sınavda şimdiden başarılar dilerim.

Hocam seni diğerlerinden öne geçirecek olan şey yılın bu zamanlarında çalışmayı bırakmamak. İnan bana çoğu öğrenci bu zamanlarda sıkılıp çalışmayı bırakıyor. İleride dinlenecek bol bol zamanının olmasını istiyosan şuan yorulman lazım

Ben ağustos'un 2. haftasından beri çalışıyorum. Neredeyse 10 ay oldu ve artık sıkıldım. Denemeye girmekten test çözmekten sıkıldım. 7. sınıftaki gibi okuldan gelince bayır domuzu gibi PC oynayıp gece 2'de yatmak istiyorum ama bir şey yapmamak da beni strese sokuyor. Ya kötü bir okula gidersem diye masaya oturuyorum, bir yanım daha çalış diyor bir yanım da artık çalışma diyor bana. Abim Pomodoro taktiği ile çalış dedi, 25 dk çalışma 5 dk mola. Onu mu yapmalıyım? Malum sonuçta 33 gün kaldı, çok kararsızım. 🙁
Ne yaptın LGS'de dostum?

Geri
Yukarı