Okulda sıkılmak nasıl engellenir?

Arkadaşlar ben 6. sınıfım. Okulda çok sıkılıyorum. Hemen eve gideyim de kurtulayım diyorum. Ne yaparsam sıkılmam?

Ben lise 1'im bende sıkılıyorum fakat sen 6 sın ben 6 da güle oynaya gidiyordum tabii arkdaşın olmazsa dçok sıkıcı oluyor dersi dinlersen sıkıcı geçeceğini sanmam hele dersi anladın mı 40 dakika 4 dakika gibi geçer emin ol.

Bir adet rubik küp işini görecektir. Önce zaman gecirmeni sağlıyor o arada da odağını gelistiriyor. Başka bir yontem de derslerde renkli kalemlerle not almak bazen çok zevkli olabilir.

Hocalarla aranı iyi tut hem şakacı bir hocan varsa zaman su gibi akar gider derste. Uyuyabilirsin. Tuvalet izni alıp 15 dk gelmeyebilirsin dışarıda top oynarsın. Hatta derse hiç katılmayan varlığın yokluğun ayırt edilmeyen ve arkadaşları ispiyoncu olmayan biriysen 30dk kalsan bir şey olmaz. Çocuk dövüp derste rehberliğe gidip çıkınca bahçeye de çıkabilirsin. Sonuncuyu önermem :)
Biz test çözerken arkadaşlarla UNO oynuyoruz derste sarıyor. Ama yakalanırsan disiplin :)

Belki garip olacak ama, okuldan sıkılmamanın yolu seni oraya her gün koşa koşa götürecek biridir. Biriyle bağ kur, güzel vakit geçir, onu özle.

Geri
Yukarı