LGS'ye calısmaya şimdi başlanır mı?

• Konuyu başlatan ddr1
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 14
  • Görüntüleme 808
Eylül ayında okul açıldığından beri 1 aydır günde 40-50 soru çözüyordum, yani tam bir bilinç elde edememiştim. Son denemeden 415 aldım. Sizce tam şu an kesin bir şekilde çalışmaya başlasam sene sonu kaç puanlarda alıyor olurum?

Bana kalırsa hafiften hafiften devam et böyle son 6 aykala aşırı çalışmanı öneririm 500 almak istersen bence.

Eylül ayında 401 aldım. Son deneme 415
Denemeler arasında dalgalanma değil sabit bir artış varsa iyi, bu şekilde devam et. Şimdiden kendini kasma, sonra erken sıkılırsın. Son 4-5 ay sıkı çalışsan yeter. Şunu unutma ayrıca, eğer bir dersin eksik olduğunu görüp ona ağırlık vermeye kalkarsan sakın ona ağırlık vermek için diğer dersleri boşlama, sonra boşa gitmiş oluyor. 12 net matematik ve 18,6 net fen gelirken matematiği düzeltmek için ona odaklanmıştım, LGS'de 16 net matematik 14,6 net fen geldi ve sonuç olarak hiçbir şey değişmemiş oldu.

Sadece son 2 ay günde 10-20 soru ile 455 aldım son sene. Tamamen kişisine bağlı. 8. sınıftayken girdiğiniz ilk denemeyi de yazar mısınız, 1 ayda günde 40-50 soru sizi ne kadar ilerletmiş bakalım
Bende lgs sınavına bu sene girdim 469 puan
Sene basindaki ilk deneme sonucum 365ti
Çalışma olarak birşey diyemem düzenli çalışmadım son 3 4hafta gunde 1 deneme ile devam ettim yüzde 3 dilim bana yetti

Şimdilerde günlük 2 saatlik çalışma yeter mi acaba?

Yani dostum sana şöyle söyleyim konuları iyi bil lk 6 ay gündelik soru çöz sadece örneğin pazartesi mat fen var mat ve fenden soru çöz 2 test 1 test keyfine göre konu tekrarını yap sonrasında son 3 ay kala vs açığın olmaz böyle zaten komple tekrarlarsın Full soru çözersin günlük 1 ila 2 deneme çözebilirsin deneme soru yanlışlarını her yere sor.

Geri
Yukarı