LGS'ye girecek olanlara tavsiyelerim

Günde max 150 soru 471 puan Tofaş fen lisesi yaptım. Okulumdaki çoğu insan da benim gibi. Günde max 90 soru çözen çocuk vardı listesini göstermişti. Tabii fena kasanlar da var. Yapamadığınız soruların cevabını kavrayınca zaten acayip soru çözmenize gerek kalmıyor.

NOT: 1 sene çalışın 4 sene rahatsınız diyen insanları DİNLEMEYİN!! Yalan çünkü.

Aynı durumları yaşadım temelim sağlamdı fakat pandemi döneminde insanlar hep kolay olacağını söylediler, bende ona göre hazırlık yaptım, ama 1 kişi değil komşum, öğretmenim, ailem herkes kolay olacağını söylüyordu, bende ona göre soru çözmeye başladım daha çok kolay soru çözdüm, zor soru çözüyordum fakat az azdı sonrasında sonuç ortada zaten, bir sürü denemelerde Full yapıyordum artık son ayda fakat olmadı, ayrıca her şeyden kısıtladım kendimi bilgisayar yok dışarı çıkmak yok, bir de etrafınızda çok bilmiş birkaç kişi diyecektir ki "iyi bir lise iyi bir üniversite" yok öyle bir şey her iyi liseye giden iyi üniversite kazanamıyor, birçok tanıdık insan var iyi liseye gidip iyi bir üniversite kazanamayan, o yüzden sadece çalışmaya odaklanın, insanlar çok şey diyecektir takmayın, bir sürü kaynaktan soru çözün farklı soru tiplerini görün, bir de konuyu çok sıkı tutun konuyu tam bilmeden soru çözmenin size bir faydası olmayacaktır.
Sınav çalışana kolay. Biraz da bilgi lazım. Zor soruları çözmek de lazım. Bu sene geçen yıla göre kolay sordular matematiği. Ama ben yine yapamadım. Benim 3 yıldır matematiğim kötü durumda. Vasatın bir üstü. Biraz toparladım ama İnşallah nu sene iyice düzeltirim.

Kolaylıklar dilerim. Bende sayısalı 30 dk erken bitirince 3 sorumu değiştirmeseydim fullemiştim sınavı. İlk yaptığınız hep doğrudur.
Hocam üzüldüm ya. Size hangi okul geldi?

Geri
Yukarı