LGS'ye katılmalı mıyım?

Sinava boyle karamsar bir sekilde girersen zaten bekledigin puani alırsın sinav tamamen o anki psikolojine bağlı moralini asla bozma ve kendine güven nereden biliyorsun 220 alacağını belki 450 veya 500 alacaksın ancak bu sen sınava hazirsin demek değil anladığım kadariyla cok fazla eksiğiniz var ve cok gec kalmışsınız. 1 haftada o eksikleri elinizden geldiğince kapatmaya çalışın zaten merak etmeyin hocalarin çok büyük beklentileri olan öğrenciler sinavda başarısız olabiliyorlar bunlardan biri de benim diyebilirim. Hocalar çapa fen e gider diyordu ancak 401 yaptim ve puanima göre en iyi olan liseyi seçip oraya girdim.

Sinava boyle karamsar bir sekilde girersen zaten bekledigin puani alırsın sinav tamamen o anki psikolojine bağlı moralini asla bozma ve kendine güven nereden biliyorsun 220 alacağını belki 450 veya 500 alacaksın ancak bu sen sınava hazirsin demek değil anladığım kadariyla cok fazla eksiğiniz var ve cok gec kalmışsınız. 1 haftada o eksikleri elinizden geldiğince kapatmaya çalışın zaten merak etmeyin hocalarin çok büyük beklentileri olan öğrenciler sinavda başarısız olabiliyorlar bunlardan biri de benim diyebilirim. Hocalar çapa fen e gider diyordu ancak 401 yaptim ve puanima göre en iyi olan liseyi seçip oraya girdim.
1 haftada önemli olan derslere yani matematik ve türkçeye çalışmam gerekiyor galiba

Çoğu kişi okul puanın yüksekse katılma dedi ama o okul puanı sadece 8.sınıfın ortalamasına göremi hesaplanıyor. LGS'ye girirsem bir şey yapabilicemi sanmıyorum çünkü hiç çalışmadım. 220 falan yaparım anca o kadar.8.sınıf 1.dönem ortalaması 88, 2.dönem yani bu dönem 1 sınavların sadece 3 4 tanesini oldu. K 2. sınavları olmadık. 66. bunlar hesaplanınca kaç puan ediyor? Tabii sadece 8.sınıf ortalaması gerekiyorsa büyüklerimden öneriler bekliyorum.
Hocam ben 2020'de girdim sınava. Sınavdan 370 küsür almıştım. Mersin'de yaşadığım için en düşük puanlı lise 410'du. Anlayacağınız gibi "düz liseye" gittim. Ama arkadaşlarımdan biri 489 çekti ve fen lisesine gitti. Hala konuşuyoruz ve hiçbir farkı olmadığını kendisi söylüyor. Benim OBP'm 92 idi. Bu arada puanın sadece 8. sınıf değil, 5, 6, 7 ve 8. sınıf ortalamalarının hepsini toplayıp dörde bölüyorlar. Benim gittiğim okul 90 üstü ortalaması olanları aldı. Kısacası takmayın. Hiçbir farkı olmuyor. En fazla arkadaş çevreniz değişir. Benim arkadaşlarım gayet akıllı ve saygılı insanlar. Fazla korkmayın. sakin olun ve akışına bırakın. Bu kadar stres yapmanızın çok saçma olduğunu kendiniz anlayacaksınız.

Geri
Yukarı