LGS'ye son 1 ayda dikkat dağınıklığı

Lahmacunbüken22

Centipat
Daha fazla  
Son 1 aydan az kaldı o yüzden çalışmak istiyorum ama olmuyor bedenim izin vermiyor gibi. Ya da mesela yazılı ile alakalı video izleyince hemen başka yere kayıyor aklım. Kendimi nasıl disipline sokacağım? Yardım lazım. Eğer şimdi salarsam kendimi LGS'de tutamam.

Yaz gelince bende de öyle oluyor hep bunu hiç çözemedim şimdiye kadar ama burada forum açmak yerine kendini ders çalışmaya zorlarsan ve bunu sürekli yaparsan alışırsın diye düşünüyorum.

Son 1 ay zor. Eger bugune kadar duzgun disiplinli veya hiç calismadiysan calismak istememen normal. Bende de oyle oldu. 2 saat ile baslayip artirmak lazim ama süren az kalmis 2 saat baslamayla olmaz gibi. Bence en iyi oldugun dersin ustune kat. 1 ayda ortaokul matematigine ulasabilir misin bilmiyorum buyuk ihtimal ulasirsin 20 gunde temel yapsan falan en azindan bir seyler olur. Ben de sifirdan matematige ve diger derslere başladım 30 gun sonra sinav var ama kredi iste alabilecegimi alacagim hala matematikteyim digerlerine baslamadim.

Bu arada mesela 1 ay calismayip diger aylar hep calistiysan zor olmayabilir fazla calismayla. Yani en azindan temelin varsa derslerin hepsinde.

Son düzenleme:
Son 1 ay zor. Eger bugune kadar duzgun disiplinli veya hiç calismadiysan calismak istememen normal. Bende de oyle oldu. 2 saat ile baslayip artirmak lazim ama süren az kalmis 2 saat baslamayla olmaz gibi. Bence en iyi oldugun dersin ustune kat. 1 ayda ortaokul matematigine ulasabilir misin bilmiyorum buyuk ihtimal ulasirsin 20 gunde temel yapsan falan en azindan bir seyler olur. Ben de sifirdan matematige ve diger derslere başladım 30 gun sonra sinav var ama kredi iste alabilecegimi alacagim hala matematikteyim digerlerine baslamadim.

Bu arada mesela 1 ay calismayip diger aylar hep calistiysan zor olmayabilir fazla calismayla. Yani en azindan temelin varsa derslerin hepsinde.

Ya benim temelim var yani DNA ve genetik kod gibi şeyleri neredeyse hepsini biliyorum diğer dersler içinde geçerli sadece matematik dışında amacım 400 ama sıkıntılı o yüzden örnek sorular çözeceğim bu akşam. Yani kısacası matematik işi bozmasa derslerim iyi

Çok fazla kısa video izliyorsan azaltmanı öneririm. Odaklanmanı düşürüyor çünkü.

Belkide yaza geldiğimiz içindir anlarsın ya yaz tatil havası veriyor.

Geri
Yukarı