LGS'ye son 183 gün kala kazanılır mı?

Sulu Limon

Centipat
Daha fazla  
Öncelikle herkese merhaba, şu ana kadar okulda 3 adet deneme olduk. Hepsinden de istikrarli bir şekilde 341-360-357 aldım. Yazılılarda sınıf birincisiyim. Ama denemelerde gerçekten çok kötüyüm. Bu netlerle böyle puanlar aldığıma şaşırıyorum genellike ortalama netler böyle oluyor:

Türkçe: 14 doğru 6 yanlış.
Matematik: 5 doğru 9 yanlış.
Fen bilgisi: 15 doğru 5 yanlış.
İngilizce: 5 doğru 5 yanlış.
Din: 9 doğru 1 yanlış.
İnkılap: 10 doğru.

Son 6 ay çalışıp iyi bir yerlere gelebilir miyim? 420-450 puan hedefliyorum. Bu netlere göre nasıl çalışmalıyım? Matematikten anlamıyorum. Konular basit ama yeni nesil soruların anlaşılması çok zor. Soruya avel avel bakıyorum iyi bir puan alamazsam. 90-92 OBP'li bir liseye gitmeyi düşünüyorum. Kayseri Melikgazi'de oturuyorum.

Öncelikle herkese merhaba, şu ana kadar okulda 3 adet deneme olduk. Hepsinden de istikrarli bir şekilde 341-360-357 aldım. Yazılılarda sınıf birincisiyim. Ama denemelerde gerçekten çok kötüyüm. Bu netlerle böyle puanlar aldığıma şaşırıyorum genellike ortalama netler böyle oluyor:

Son 6 ay çalışıp iyi bir yerlere gelebilir miyim? 420-450 puan hedefliyorum. Bu netlere göre nasıl çalışmalıyım? Matematikten anlamıyorum. Konular basit ama yeni nesil soruların anlaşılması çok zor. Soruya avel avel bakıyorum iyi bir puan alamazsam. 90-92 OBP'li bir liseye gitmeyi düşünüyorum. Kayseri Melikgazi'de oturuyorum.
düzenli zihinde çalışmak önemli başka bişey yok

Matematiğe el atsan iyi olur kardeşim.

İşte sorun orada yeni nesil soruları çözemiyorum.

Çoğu kişi son 1-2 ay çalışıp yüksek aldığını söylüyor peki sizin çalışmadan önce deneme sonuçlarınız nasıldı?
Netlerimi hatırlamıyorum fakat okul sıralamasında denemelerde 10-15. arası oluyordum bir ara 24. dahi olmuştum fakat gerçek sınavda 7. olmuştum. Her denemenin zorluğu birbirinden farklı oluyor gerçek sınav daha farklı oluyor o yüzden net değil sıralaman önemli zaten.

Hocam öncelikle günlük tekrarlarınızı aksatmayın bol bol değişik kitaplardan sorular çözün değişik soru tipleri görün yanlışlarınızı hocalarınıza sorun gerekirse 2-3 ayrı hocaya sorun değişik çözüm teknikleri öğrenin, günlük çalışma saatinizi yükseltin, verimli çalışın, planlı programlı çalışın paragrafa ve matematiğe aşırı önem verin paragraf olarak paragrafın ritmi arı yayıncılık var o çok güzel hem soru tipleri gösteriyor hem soru tipi çözümlerini gösteriyor hem de hangi yıllarda çıktığını gösteriyor bir de iradeniz kuvvetli ise bilgisayarı çok azaltın hatta bırakın telefonunuzu da sadece alo-alo için kullanın ya da dayanabilirim diyorsanız tuşlu telefona geçin. Başarılar.

Yeni konular

Geri
Yukarı