Elektronik Lian Li galahad II LCD 360mm sıvı soğutucu 9.999 TL

Markaların radyatör, pompa teknolojilerini geliştirmek, arge yapmak yerine LCD ekran, RGB vb. soğutma performansına etki etmeyen geliştirmelerle müşterilerini oyalamaları çok garip. Asetek firmasından pompayı alayım. LCD ekran takıp 10K'ya satayım. Arctic de olmasa kuru ekmek yiyecek galiba sektör.

Eki Görüntüle 2107931

Tam Arctic fan boyluğunu son cümlede yaptın helal olsun.

Yazıda pek ruh yoktur, okurken biraz agresif geldi, doğru mu anladım bilmiyorum ama vites düşürmenizi öneririm. Yanlış anladıysam sorun yok.

Wikipedia sayfasında bile bulunabilir bir bilgi, 2010'ların başında patenti aldı ve evet saçma gelebilir ama soğutma bloğu üstünde pompa tasarımı patenti onlara ait birçok ülkede. Anlaşmasız kullananlar dava ediliyor. Bu nedenle çok firma onlarla ortaklaşa yapıyor.

Bazı patentler:
Yazıda pek ruh yoktur ne demek ? Yazdığımın agresiflikle ne alakası var. Size kaynak sordum wikipedia atmışsınız. Madem bu soğutma pompası komple Asetek'in tekelinde arctic nasıl kendi pompasını geliştirip ürünlerinde kullanabiliyor ? Bunun haricinde EKWB de kendi tasarımına ve teknolojisine Bakın aşağıda asetek'in cooler master'a açtığı davayı kaybettiğine dair bir yazı mevcut.

Arctic'ten bahsediyorsun bende kullandım liquidfreezeyi fazla abartıyorsunuz sanki piyasada Arctic'in üstüne soğutucu yokmuş gibi ha bire tek marka üzerinden bahsediyorsun asetek firması soğutucu pompa sektöründe kendini kanıtlamış LCD gösterge kısmına gelirsek Arctic'te kendisi yapar ama maliyet kısmı var eğer yaparsa Arctic'i 4000 ila 5000 arasında satmazdı ARGB kısmında Arctic klasik bir tasarım yapıyordu fanlarını değiştirdi ARGB yaptı fiyatı yükseldi Lian Li ülkemizde fazla bilinmesede Avrupa'da kendini kanıtlamış ASUS, MSI, Gigabyte, ASRock gibi bir marka haline getirmiş sistem bütçe üzeri döner kimin parası varsa Corsair alır kimi alamaz.
Arctic'in üstüne bir soğutucu yok diye bir ifade kullanmadım. Kendi uydurduğun bir ifade üzerine bir paragraf yazı yazmışsın :) Ben de hem arctic hem de asetek pompalı ürünler kullandım (asus, corsair). Asetek in rezil pompa vızıltısı kafamı şişirdiği ve hiçbir şekilde müşteri olarak hak iddia edemediğin için müşteri dostu arctic ürünlerine dönüş yaptım. Hem soğutma performansından milyonlarca insan gibi memnunum hem de en ufak sorununda ilgileniyorlar. Ücretsiz sıvı soğutucu bakım kiti veren marka arctic. EKWB markası da türkiye'de aktif olarak satılsaydı onu da tercih edebilirdim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Ar.

Yazıda pek ruh yoktur ne demek? Yazdığımın agresiflikle ne alakası var. Size kaynak sordum Wikipedia atmışsınız. Madem bu soğutma pompası komple Asetek'in tekelinde Arctic nasıl kendi pompasını geliştirip ürünlerinde kullanabiliyor? Bunun haricinde ekwb de kendi tasarımına ve teknolojisine bakın aşağıda Asetek'in Cooler Master'a açtığı davayı kaybettiğine dair bir yazı mevcut.

Arctic'in üstüne bir soğutucu yok diye bir ifade kullanmadım. Kendi uydurduğun bir ifade üzerine bir paragraf yazı yazmışsın :) ben de hem Arctic hem de asetek pompalı ürünler kullandım (ASUS, Corsair). Asetek in rezil pompa vızıltısı kafamı şişirdiği ve hiçbir şekilde müşteri olarak hak iddia edemediğin için müşteri dostu Arctic ürünlerine dönüş yaptım. Hem soğutma performansından milyonlarca insan gibi memnunum hem de en ufak sorununda ilgileniyorlar. Ücretsiz sıvı soğutucu bakım kiti veren marka Arctic. Ekwb markası da Türkiye'de aktif olarak satılsaydı onu da tercih edebilirdim.

Arctic liquidfreeze de pompa sesi var asetektr var diyorsun ben kullandım uçak motoru gibi ses var liquidfreezede bir kişinin videosu üzerinden ne kadar güzel konuşuyorsunuz forumda bakıyorum maşallah şaha kaldırmış Arctic'i bende kullandım ARGB modelini uçak motoru gibi cırt cırt ses çıkarıyor.

Al pompa sesi

Bu da gitar çalıyor maşallah pompa sesi 😅

Yazıda pek ruh yoktur ne demek ? Yazdığımın agresiflikle ne alakası var. Size kaynak sordum wikipedia atmışsınız. Madem bu soğutma pompası komple Asetek'in tekelinde arctic nasıl kendi pompasını geliştirip ürünlerinde kullanabiliyor ? Bunun haricinde EKWB de kendi tasarımına ve teknolojisine Bakın aşağıda asetek'in cooler master'a açtığı davayı kaybettiğine dair bir yazı mevcut.

Arctic'in üstüne bir soğutucu yok diye bir ifade kullanmadım. Kendi uydurduğun bir ifade üzerine bir paragraf yazı yazmışsın :) Ben de hem arctic hem de asetek pompalı ürünler kullandım (asus, corsair). Asetek in rezil pompa vızıltısı kafamı şişirdiği ve hiçbir şekilde müşteri olarak hak iddia edemediğin için müşteri dostu arctic ürünlerine dönüş yaptım. Hem soğutma performansından milyonlarca insan gibi memnunum hem de en ufak sorununda ilgileniyorlar. Ücretsiz sıvı soğutucu bakım kiti veren marka arctic. EKWB markası da türkiye'de aktif olarak satılsaydı onu da tercih edebilirdim.

Wikipedia kaynak sayılmıyor da Techpowerup mı sayılıyor? İkisi de bilgi veriyor Asatek'in patent davası açtığına dair. Daha ne kaynak vereyim sana? Dediğimi net şekilde açıklıyor işte. Firmalar dava ile uğraşmamak, ceza almamak vs. için Asatek'le ortak yapıyor. Ya da Ar-Ge ile uğraşmıyor, Asatek'e güveniyor vs. Bu bilgiler/haberler zamanın çok döndü, dediğim gibi 2010'ların başında/ortalarında oldu hep.

Buyur aynı kaynakta zamanında Cooler Master kaybetmiş ve Asatek'e ceza ödemiş: Asetek Receives Award of $600K After Patent Infringement Lawsuit

Asatek'in agresif patent davalarını ve firmaların bu nedenle onlarla ortaklaşa çalıştıklarını daha fazla görmek istersen Google'dan araştırabilirsin, daha da konuda tartışmaya gerek yok.

Yazıda ruh olmaz, okuyana bakar anlam yüklemek. Bana agresif geldi yazın, hala da geliyor.

Son düzenleme:
Ar.

Arctic liquidfreeze de pompa sesi var asetektr var diyorsun ben kullandım uçak motoru gibi ses var liquidfreezede bir kişinin videosu üzerinden ne kadar güzel konuşuyorsunuz forumda bakıyorum maşallah şaha kaldırmış Arctic'i bende kullandım ARGB modelini uçak motoru gibi cırt cırt ses çıkarıyor.

Al pompa sesi

Bu da gitar çalıyor maşallah pompa sesi 😅

1 tane sorunlu ürün videosu bulup tüm Arctic Liquid Freezer'ı mı bana anlatıyorsun :D Hayatında ilk defa sorun yaşadığın bir elektronik ürün oldu galiba :D

Bir üründe ya kronik sorun vardır ya da senin eline ulaşan üründe sorun vardır. Gir forumlara 100 lerce asetek fan vızıltısı yaşayan, Asetek marka pompa kullanan markaların ürünlerini boykot eden insanlar var. İkisi aynı şey değil. Al o zaman sadece 5 snlik Search ile sana düzinelerce video atarım.

1 tane sorunlu ürün videosu bulup tüm Arctic Liquid Freezer'ı mı bana anlatıyorsun :D hayatında ilk defa sorun yaşadığın bir elektronik ürün oldu galiba :D

Bir üründe ya kronik sorun vardır ya da senin eline ulaşan üründe sorun vardır. Gir forumlara 100 lerce asetek fan vızıltısı yaşayan, asetek marka pompa kullanan markaların ürünlerini boykot eden insanlar var. İkisi aynı şey değil. Al o zaman sadece 5 saniyelik Search ile sana düzinelerce video atarım.

Sen bir kişinin paylaştığı video üzerinden Arctic'i övmeye çalışıyorsun bana Corsair'den bahsetmişsin konu Corsair değil asetek ve Lian Li 😅 😅

Gengergaming den herhangir bir şey almayınız problemli yer
Neden almamalıyız aydınlatırsan memnun olurum.

😅 😅 1 tane sorunlu ürün videosu bulup tüm Arctic Liquid Freezer'ı mı bana anlatıyorsun :D hayatında ilk defa sorun yaşadığın bir elektronik ürün oldu galiba :D

Bir üründe ya kronik sorun vardır ya da senin eline ulaşan üründe sorun vardır. Gir forumlara 100 lerce asetek fan vızıltısı yaşayan, asetek marka pompa kullanan markaların ürünlerini boykot eden insanlar var. İkisi aynı şey değil. Al o zaman sadece 5 saniyelik Search ile sana düzinelerce video atarım.

Herkes istediği ürünü alabilir illaki her şey Arctic üzerinde oluşmuyor senden daha fazla Arctic ürünlerini kullandım bana hikaye anlatma😅

Sen bir kişinin paylaştığı video üzerinden Arctic'i övmeye çalışıyorsun bana Corsair'den bahsetmişsin konu Corsair değil asetek ve Lian Li 😅 😅

Neden almamalıyız aydınlatırsan memnun olurum.

Herkes istediği ürünü alabilir illaki her şey Arctic üzerinde oluşmuyor senden daha fazla Arctic ürünlerini kullandım bana hikaye anlatma😅
Hocam sen yazdıklarımı hiç okumadan cevap veriyorsun. Ben son kez yazayım sen sonra kafana göre takılmaya devam et. Çok uzatıp konuyu sürekli hortlatmak istemiyorum. malum indirim sayfası.

1. ben Arctic'i 1 kişi videosu üzerinden vs övmüyorum. Markanın politikaları (adamlar tüm dünyaya ücretsiz service kit dağıtıyor yukarıda paylaştım okumamışsın bile), yıllardır testlerdeki en başarılı soğutuculardan biri olması, kendi kişisel deneyimlerim, çevremde kullanan insanların deneyimleri ve buna ek olarak forumlardaki kullanıcı deneyimleri. Aynısı asetek hakkında yaşadığım sorunları da bu çerçevede değerlendiriyorum. Farklı farklı markalarla en az 4 asetek pompalı ürün kullandım hepsinde de pompa vızıltısı vb sorunlarla karşılaştım. Forumlar bu insanlarla dolu. Hatta nefrete ve botkota dönüşmüş durumda.

2. Konu sadece lian li değil asetek kullanan markalar. Lian li de bunlardan biri zaten. Konu Asetek olunca marka farketmiyor. Asus, lian li, nzxt, Corsair, Msi hepsi asetek marka pompayı kullanıyor. Bunlardan herhangi bir pompa arızası asetek arızası demektir. Asetek markalı pompalı ürünleri kullanmama sebebimiz de markanın tekel olma yolunda ilerlemesi, berbat malzeme kalitesi ve sık yaşanan sorunlar. Pompa da bu markaların olmadığı için ürün iadesi ve tamir konusunda sorun çıkarıyorlar. Ben corsair soğutucumu iade edemedim neymiş ses normalmış. vs vs

3. Banane kimin ne ürün kullandığı. Ek olarak sen beni nereden tanıyorsun da benden fazla arctic ürünü kullandığını iddia edebiliyorsun ? Ben fanboyluk yapmıyorum. Arctic, EKWB gibi markalar kendi teknolojileriyle kendi ürünlerini üretiyorlar. Pompasından radyatörüne kendi üretimleri. Buna coolermaster'ı da dahil edebiliriz. Bir sorun yaşadığın zaman direkt markayla iletişime geçip sorunu çözebilirsin. Arctic'in tüm dünyaya ücretsiz servis kit dağıtıp pompalarda sorun yaşayanlara çözüm üretmişti. Ben bunu savunuyorum bu kadar. Savunduğum şeyi de insanlara aktarıyorum ki bilgi sahibi olup kendi seçimlerini buna göre yapsınlar. Hoşlanmıyorsan engelle paylaşımlarımı görme. Aynı şimdi benim sana yapacağım gibi. Profiline de lian li logosu koymuş :)) Önceden görseydim tartışmaya dahi girmezdim. Hadi sana kolay gelsin. :)

Malzeme kalitesi olarak bu kadar dandik soğutucu görmedim hayatımda. İlk günden vidalar yalama oldu. Ayrıca anakartın arkasına takılan aparatın da plastikleri taşındı daha takarken. Daha önce bir sürü sıvı soğutma kullandım montajını yaptım. Bu kadar dandik malzemesi olanı görmedim.

Geri
Yukarı