Liberty 4 vs Liberty 3 Pro vs Jabra Elite 4

yigitkbdyi

Picopat
Daha fazla  
Bu 3 model arasında çok kararsız kaldım. Bazı yerlerde liberty 4'ün liberty 3'e göre tizzlerinin daha azaltıldığını ve daha yüksek ses verdiğini söylüyorlar. Başka bir yerde liberty 3 Pro'yu daha çok beğenmişler. Halihazırda kullandığım ama bozulmuş olan Jabra Elite 4 ise trings üzerinde hepsinden daha fazla puana sahip. Yardımcı olur musunuz?

Gözüm kapalı liberty 4 derim. Nazarımda genel son kullanıcı için en iyi kulaklık. Ses kalitesi kusursuza yakın. ANC yine aynı şekilde. Apple Music'in kayıpsız ses ayarıyla dinliyorum. Açıkçası beni alıyor. Elite 4 liberty 3 Pro ile bile kıyaslanmaz o yüzden liberty 4 diyorum ben.

Gözüm kapalı liberty 4 derim. Nazarımda genel son kullanıcı için en iyi kulaklık. Ses kalitesi kusursuza yakın. ANC yine aynı şekilde. Apple Music'in kayıpsız ses ayarıyla dinliyorum. Açıkçası beni alıyor. Elite 4 liberty 3 Pro ile bile kıyaslanmaz o yüzden liberty 4 diyorum ben.
Jabra elite 4 ü çok severek kullansam da servis nedeniyle yüzüm gülmedi. Basları gerçekten inanılmaz vurucular. Tekno-elektronik müzik dinleyen birisi olarak jabranın ses profilini beğeniyorum. rtings.com da bu 3 kulaklığın incelemesini yapınca ciddi bir farkla öne geçiyor jabra elite 4. Beğendiğim bir model olunca da seçenekler arasına koydum. Anker'lere gelecek olursak; açılan bir forumda bir kullanıcı her iki modeli de deneyip liberty 3 pronun daha iyi olduğunu dile getirmiş. Fakat bazı youtube incelemelerinde görüyorum ki v şeklinde bir ses porfili var bu kulaklığın ayrıca tizzlerinin çok çıktığı da söylenmiş. Bazı yerlerde de liberty 4 ün 3 e kıyasla ses seviyesinin arttırıldığının ve tizinin azaltıldığını söylemişler. Sizden ricam liberty 4 ünüzün bas-tiz vuruculuğu hakkında yorum yapabilir misiniz? Ayrıca son ses seviyesini nasıl buluyorsunuz? Teşekkür ederim.

Buds2 Pro, konu başlığındaki 3 üründen de daha iyi.

Bu arada sadece ses frekansına bakmak her zaman için yeterli değil, zira "Peaks/Dips" grafiği de önemlidir. Ses profilinin ses frekansını ne kadar iyi takip edebildiğini temsil eder. İki Jabra Elite 4 modeli de tiz bölgesinde fazla parlak.

1699832252031.png

Son düzenleme:
Buds2 Pro, konu başlığındaki 3 üründen de daha iyi.

Bu arada sadece ses frekansına bakmak her zaman için yeterli değil, zira "Peaks/Dips" grafiği de önemlidir. Ses profilinin ses frekansını ne kadar iyi takip edebildiğini temsil eder. İki Jabra Elite 4 modeli de tiz bölgesinde fazla parlak.

Eki Görüntüle 2012486
Teşekkür ederim bu kadar teknik detaya gireceksek kulaklıkların benimsemiş oldukları ses profillerine de göz gezdirebiliriz.

Şu şekilde bir sonuca varalım;

BUDS2 PRO-------------------------------------------Jabra Elite 4
1699833285733.png
1699833347724.png

Sol tarafta buds2 pro nun, sağ tarafta jabra elite 4 ün ses profillerini görüyorsunuz.

Bass Amount'un ne kadar pozitif bir değer çıktıkça o kadar bass profilinde olduğunu
Treble Amount'un ne kadar negatif bir değerde çıktıkça o kadar tiz profilinde olduğunu hatırlatmak isterim. Forumu okuyanlar arasında bilip bilmeyenler olabilir.

Bunları inceleyerek her ne kadar buds 2 pro'nun tizler konusunda daha az parlama yaşadığını görsek de elite 4'ün bass konusunda çok ciddi bir fark attığını görebilirsiniz. Böylesine bir fark açıkçası fiyat farkı dahil olunca ele alınmayacak gibi değil. Burada liberty 3 pro ve liberty 4 hakkında yorum yapmıyorum. Çünkü koaksiyonel sürücüler ile ekolayzere çok iyi yanıt veren kulaklıklar ortaya koydular. Her ne kadar doğal seslerinde bu karşılaştırdığımız modellerce geri kalsalar dahi, kişiye özel ekolayzer ayarlarıyla şaşırtacak sonuçlar çıkarabiliyorlar. Cevabınız için teşekkür ederim. Fakat bu 3 model dışında pek başka modellere yönelmek istemiyorum. Ayrıca yabancı kanallarda Liberty 4'ün ses kalitesini Buds2 pro'ya oranla açık ara farkla daha iyi buluyorlar.

(Bu arada Buds2 pro modelini deneme şansım oldu ve silikon farketmeksizin zamanla kulağımda düşme sorunu yaşadım.)

(Bu arada Buds2 pro modelini deneme şansım oldu ve silikon fark etmeksizin zamanla kulağımda düşme sorunu yaşadım.)
Kulagindan dusuyorsa bos ver o zaman. Ancak diger soylediklerinde duzeltmeler yapmak gerek.

Oncelikle Liberty 4'un bass konusunda Buds2 Pro'dan iyi olmasina ihtimal vermiyorum, cunku hem ses profili hem ham ses frekansi bunun aksini soyluyor. Kaldi ki YouTube'da denk geldigim 1-2 videoda, bass konusunda Buds2 Pro'nun daha iyi oldugunu soyluyorlardi. Liberty 4'e ise daha temiz vokal diyorlardi cunku hem tizler daha parlak hem Buds2 Pro'ya gore daha az bassli.

Bu arada "Bass Amount" degerine bakmaktan ziyade grafigi incelemek daha dogru, zira 0.5 dB gibi farklar devasa farklar degil. Ki grafik neredeyse ayni her ikisinde de.

Liberty 3 Pro ve Liberty 4'un ekolayzer tepkisini bilmiyorum ancak boyle bir durum varsa test edilmeden alinmamali, cunku sonuc hayalkirikligi olabilir. Stok profilini begenmeyip ekolayzerli halini de begenmedigin bir urunu hijyen urunu olmasindan oturu iade edememe ihtimalin var cunku. Buds2 Pro ise garanti bir urun. Cunku ses profili herkesin sevecegi bir profil olmasa da kimsenin kulagindan firlatacagi bir ses profili de degil. Liberty 4'un ise stok profili oyle durmuyor. Yine de kulaga takmadan anlamak zor ama Buds2 kullanicisi olarak RTINGS'in Buds2 grafiklerini dogrulayabilirim, cunku grafige gore parlak olan yerlere ekolayzer ile mudahale ettigimde ses kalitesi guzellesiyor.

Ses konusu cok oznel bir sey oldugu icin bir sey diyemem tabii. Neticede bana guzel gelen sana gelmeyebilir.

Kulagindan dusuyorsa bos ver o zaman. Ancak diger soylediklerinde duzeltmeler yapmak gerek.

Oncelikle Liberty 4'un bass konusunda Buds2 Pro'dan iyi olmasina ihtimal vermiyorum, cunku hem ses profili hem ham ses frekansi bunun aksini soyluyor. Kaldi ki YouTube'da denk geldigim 1-2 videoda, bass konusunda Buds2 Pro'nun daha iyi oldugunu soyluyorlardi. Liberty 4'e ise daha temiz vokal diyorlardi cunku hem tizler daha parlak hem Buds2 Pro'ya gore daha az bassli.

Bu arada "Bass Amount" degerine bakmaktan ziyade grafigi incelemek daha dogru, zira 0.5 dB gibi farklar devasa farklar degil. Ki grafik neredeyse ayni her ikisinde de.

Liberty 3 Pro ve Liberty 4'un ekolayzer tepkisini bilmiyorum ancak boyle bir durum varsa test edilmeden alinmamali, cunku sonuc hayalkirikligi olabilir. Stok profilini begenmeyip ekolayzerli halini de begenmedigin bir urunu hijyen urunu olmasindan oturu iade edememe ihtimalin var cunku. Buds2 Pro ise garanti bir urun. Cunku ses profili herkesin sevecegi bir profil olmasa da kimsenin kulagindan firlatacagi bir ses profili de degil. Liberty 4'un ise stok profili oyle durmuyor. Yine de kulaga takmadan anlamak zor ama Buds2 kullanicisi olarak RTINGS'in Buds2 grafiklerini dogrulayabilirim, cunku grafige gore parlak olan yerlere ekolayzer ile mudahale ettigimde ses kalitesi guzellesiyor.

Ses konusu cok oznel bir sey oldugu icin bir sey diyemem tabii. Neticede bana guzel gelen sana gelmeyebilir.
Teşekkür ederim hocam haklısın, aslında jabra elite 4 ümü servis değiştirse çok güzel olacak ama stok kalmadığı için muhtemelen bana para iadesi yapacaklar, bu durumda sigorta param ne olucak hiç bilmiyorum. Liberty4 ü yabancı kanallardan çokça dinledim, buds2pro yu anc olarak daha iyi bulsalar da ses kalitesi ve ses yüksekliği olarak liberty4 ü çok daha önde tutuyorlardı. Grafikler oldu olası kafamı karıştırmıştır. Mini pro hs kullandım tizleri o kadar mide bulandırıcıydı ki benim için, iade etmek zorunda kaldım. Rtings üzerinden incelemesi olmadığı için diğer kulaklıklarla kıyaslayamıyorum. Bu arada olur da liberty 4 alırsam uygulama üzerinden yaptığım ekolayzer ayarı windowsta da geçerli olur mu? Atıyorum tizzleri beğenmediğim için kendi ses profilimi oluşturdum ama windowsta tizzler yine patlarsa cidden çok büyük hayal kırıklığı olur. Amazondan almayı planlıyorum 30 gün içerisinde ürünün kutusunu açıp denesem de iade kabul ederler mi bilmiyorum. Amazon, hepsiburada trendyol gibi satıcalara göre daha esnek. Sonuçta mini pro hs i iade ederken iade almayıp parayı geri yollamışlardı :)

Bu arada olur da liberty 4 alırsam uygulama üzerinden yaptığım ekolayzer ayarı Windows'ta da geçerli olur mu?
Onboard Memory olup olmadigi hakkinda fikrim yok, dilersen Anker'a mail yoluyla Onboard Memory olup olmadigini sorabilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı