Çözüldü LibreOffice calc sayıyı artandan azalana sıralama nasıl yapılır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Enes Görür

Centipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İşlemci: Intel® Alder Lake Core™ i7-12650H
Ekran Kartı: NVIDIA® GeForce® RTX4060 Max-Performance 8GB GDDR6 128-Bit DX12
RAM: 16GB (1x16GB) DDR4 1.2V 3200MHz SODIMM
SSD: TB M.2 SSD PCIe 4.0 x4
Screenshot_16.png

Arkadaşlar burada sorunum nüfusa göre artandan azalana sıralamaya çalışıyorum ama böyle oluyor hücreleri biçimlendir kısmında tüm sayı kodlarını denedim ama hala böyle oluyor, çözümünü bilen var mıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Siz bu değerleri kendiniz mi yazdınız yoksa başka bir yerden kopyala yapıştır mı yaptınız?
1.098.000.00 format bu şekilde olamaz. Ondalık ve basamak gruplandırma her ikisi de "." formatı yanlış. Ondalık kısmı "," olmalıydı. Değerleri hücrelere tekrar manuel olarak yazmanız mümkün mü?​

Sıralanması istediğin verileri işaretliyorsun ve ardından menüden 'Veri'ye tıklayıp 'Sıarala' seçiyorsun. (Şu an resim ekleyemiyorum, sunucu hatası veriyor. Plaka, İller ve Nüfus harici verileri işaretliyorsun)

Çıkan pencerede 'Sıralama Anahtarı 1' de ''Sütun C' seçiyorsun ve ardından 'Tamam'a tıklıyorsun.

Siz bu değerleri kendiniz mi yazdınız yoksa başka bir yerden kopyala yapıştır mı yaptınız?
1.098.000.00 format bu şekilde olamaz. Ondalık ve basamak gruplandırma her ikisi de "." formatı yanlış. Ondalık kısmı "," olmalıydı. Değerleri hücrelere tekrar manuel olarak yazmanız mümkün mü?​

Hocanın verdiği ödevi yapıyorum dostum onun verdiği ödevde bu veriler yazıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı