LibreOffice donuyor

Selamünaleyküm arkadaşlar, Windows 11 64 Bit LibreOffice en son sürüm 7.6.2.1 versionunu kullanıyorum. Microsoftoffice alternatifi için yükledim. Fakat yeni writer belgesi açtığım anda donuyor ve açılmıyor. Çıkmaya çalışsam bile yanıt vermiyor hatası veriyor sonlandırınca çalışmayı durdurdu diye hata veriyor. Diğer belgelere girincede benzer hata veriyor. Bunun tecrübesini yaşamış veya bu gibi hatalardan anlayan arkadaşlar varsa çözümlerinizi yazınız. Şimdiden teşekkür ederim.
Aleyküm selam sorunu bende yaşadım az önce sildim sanırım google'dan devam edeceğim.

Aleyküm selam sorunu bende yaşadım az önce sildim sanırım google'dan devam edeceğim.
Ben Microsoft Office 16 yükledim ve lisans ayarını değiştirerek çözdüm.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
videodan yardım alabilirsin. Şuanda Ne hesap açmamı nede aylık ücret ödememiz istiyor. Herhangi sorun ile karşılaşmadım, kullanırken lisans orijinal değil diyebilir ama sorun olmaz.

Ben Microsoft Office 16 yükledim ve lisans ayarını değiştirerek çözdüm.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
videodan yardım alabilirsin. Şuanda Ne hesap açmamı nede aylık ücret ödememiz istiyor. Herhangi sorun ile karşılaşmadım, kullanırken lisans orijinal değil diyebilir ama sorun olmaz.
Sağ olun çok teşekkür ederim.

Konu eski biliyorum ve alternatif çözümler verilmiş onları da gördüm fakat ille de LibreOffice kullanacağım diyenler için bir çözüm sunmaya geldim. Ben LibreOffice'nin Portable versiyonunu kullanıyorum fakat bir fark olacağını düşünmüyorum. İlk olarak ayarlardan görünüme geliyoruz ordan da grafik çıktısı kısmından Skia ile ilgili her şeyi (2 ayar) kapatıyoruz ve ayarlar menüsünden en altlarda OpenCL'yi kullanı aktif ediyoruz ve sorun çözülmüştür. Ben bu konuya alternatif değil de çözüm yazmak istedim o yüzden işine yarayanlar ya da yapamadıkları yer olanlar yanıt bırakabilir. Cevabımın çözüm olarak işaretlenmesini talep ediyorum ve korsana sonuna kadar karşıyız!! (Ek olarak LibreOffice, Windows 11 ile uyumlu bir uygulama olmadığı için sorunu devam edenler olacaktır. Ekstra olarak donanım hızlandırmasını ve yumuşatmayı kapatın. Devam ederse Java çalışma ortamını kullan ayarını da kapatın. Eğer işlemcinizin dahili grafik kartı varsa ayarlardan işlemcinin üzerinden çalıştırmayı deneyebilirsiniz bende olmadığı için buraya sonuç yazamıyorum. Eğer hala sorun devam ediyorsa alternatiflere o zaman bakın derim 😀)

Son düzenleme:
Konu eski biliyorum ve alternatif çözümler verilmiş onları da gördüm fakat ille de LibreOffice kullanacağım diyenler için bir çözüm sunmaya geldim. Ben LibreOffice'nin Portable versiyonunu kullanıyorum fakat bir fark olacağını düşünmüyorum. İlk olarak ayarlardan görünüme geliyoruz ordan da grafik çıktısı kısmından Skia ile ilgili her şeyi (2 ayar) kapatıyoruz ve ayarlar menüsünden en altlarda OpenCL'yi kullanı aktif ediyoruz ve sorun çözülmüştür. Ben bu konuya alternatif değil de çözüm yazmak istedim o yüzden işine yarayanlar ya da yapamadıkları yer olanlar yanıt bırakabilir. Cevabımın çözüm olarak işaretlenmesini talep ediyorum ve korsana sonuna kadar karşıyız!!
Çözüm için teşekkürler @Tahsy Şuanda yayında olan bulduğum videodaki çözümde cmd de ayarları değiştirdim. Şuanda herhangi sorun görmedim şuanda hazırlamam gereken slayt vardı sorunsuzca hallediyorum. Korsan için haklısın bundan yanayım, Libreoffice i tekrar orjinalinde indirdiğim zaman mutlaka sunduğun çözümü deneyeceğim. Şimdilik Microsoft office'i kullanıyorum. Artı olarak istesem Office lisansa binlerce para verebilirim, ama kendi cebimide düşünmem gerek. Özellikle bu kriz döneminde. Saygılarımla..

Son düzenleme:
Çözüm için teşekkürler @Tahsy Şuanda yayında olan bulduğum videodaki çözümde cmd de ayarları değiştirdim. Şuanda herhangi sorun görmedim şuanda hazırlamam gereken slayt vardı sorunsuzca hallediyorum. Korsan için haklısın bundan yanayım, Libreoffice i tekrar orjinalinde indirdiğim zaman mutlaka sunduğun çözümü deneyeceğim. Şimdilik Microsoft office'i kullanıyorum. Artı olarak istesem Office lisansa binlerce para verebilirim, ama kendi cebimide düşünmem gerek. Özellikle bu kriz döneminde. Saygılarımla..
Asıl cevap verdiğiniz için ben teşekkür ederim size kesinlikle hak veriyorum Windowsuma da binlerce lira vermedim Microsoft Office de kullanmıyorum size sunumunuzda kolaylıklar diliyorum, iyi geceler.

Yeni konular

Geri
Yukarı