Lichess 1500-1600 Elo iyi mi?

Yasrefe

Decapat
Daha fazla  
Şu anda 14 yaşındayım. Satrançta kendimi geliştirmeye çalışıyorum. Lichess puanım 1500 ve 1600 arası gidip geliyor. 1500-1600 elo ne anlama gelir ve kendimi nasıl geliştiririm? Tavsiye verir misiniz?

Hocam discord arkımın arkı 10 yaşında o kadar elosu var 14 yaş için başlangıç seviyesi.

Başlangıç-orta arası bir puan. Bol bol maç analiz ederek ve spesifik olarak açılış-oyun sonu çalışarak puanınızı yükseltebilirsiniz. Lichess puanı çok değişken bir değer. Birkaç sene önce Lichess'de 1300 benim büyük hedefimken şu an 2000 civarındayım ve hala "Ne kadar satranç biliyorsun?" sorusuna "İyi-üst düzey" demeyi aklımdan geçirmem. Hala ilk 15-20 hamlede vahim hatalar yapabiliyorum. Gidilecek çok yol var, herkese bol şans.

Başlangıç-orta arası bir puan. Bol bol maç analiz ederek ve spesifik olarak açılış-oyun sonu çalışarak puanınızı yükseltebilirsiniz. Lichess puanı çok değişken bir değer. Birkaç sene önce Lichess'de 1300 benim büyük hedefimken şu an 2000 civarındayım ve hala "ne kadar satranç biliyorsun?" sorusuna "iyi-üst düzey" demeyi aklımdan geçirmem. Hala ilk 15-20 hamlede vahim hatalar yapabiliyorum. Gidilecek çok yol var, herkese bol şans.

Yorumun için sağ ol.

Başlangıç seviyesidir.

Başlangıcı geçmem için kaç puan üstü olmam gerek.

Geri
Yukarı