Life is Strange serisi hangi sıraya göre oynanmalı?

Öyle bir seri yok maalesef, ilk oyun dışında bütün oyunlar size saçma gelecek. Örnek çok tutan bir filmin 2. oyunu rezalet olması gibi. Ama illa oynayacaksanız 1. oyundan başlayın ve Life is Strange: Before The Storm oyununu oynamayın, çünkü serinin ana şeyi süper güçler bunda yok.
Oyunun amacı tam olarak süper güçler değil. Before The Storm serisi, adı üstünde olduğu gibi; "Fırtınadan Önce" hikayesini anlatmaktadır.

Fırtınadan önce Max yoktu, Seattle'da idi. BTS'de, Chloe ve Rachel anlatılmakta.

Oyunun amacı tam olarak süper güçler değil. Before the storm serisi, adı üstünde olduğu gibi; "fırtınadan önce" hikayesini anlatmaktadır.

Fırtınadan önce Max yoktu, Seattle'da idi. Bts'de, chloe ve rachel anlatılmakta.

Yani hikayesiyle öne geçen bir oyun Before The Storm ama bu serinin iyi bir hikayesi olduğunu söyleyemem. Tabi ki ben pek bu seriye bir girişmek istemiştim saçma gelmişti o yüzden pek bilmiyorum. (oynamayı bıraktığımda YouTube'dan izlemiştim belki sarar diye, o yüzden hikaye hakkında yorum yapıyorum.)

Yani hikayesiyle öne geçen bir oyun before the storm ama bu serinin iyi bir hikayesi olduğunu söyleyemem. Tabi ki ben pek bu seriye bir girişmek istemiştim saçma gelmişti o yüzden pek bilmiyorum. (oynamayı bıraktığımda YouTube'dan izlemiştim belki sarar diye, o yüzden hikaye hakkında yorum yapıyorum.)
Oynamış olsaydınız BTS'nin hikayesinin çok iyi olduğunu anlayabilirdiniz. Oynamanızı öneririm, çok önemli hikaye.

Öyle bir seri yok maalesef, ilk oyun dışında bütün oyunlar size saçma gelecek. Örnek çok tutan bir filmin 2.sinin rezalet olması gibi. Ama illa oynayacaksanız 1. oyundan başlayın ve Life is Strange: Before the storm oyununu oynamayın, çünkü serinin ana şeyi süper güçler bunda yok.
Ya sağ olsun BTS'in nasıl bir oyun olduğunu @emircanunlts arkadaş açıklamış. Yani hadi ilk oyunu belki gömebilirsiniz fakat ikinci oyunu nasıl gömebiliyorsunuz ki? 2. oyun her anlamda kendini geliştirmeye çalışan ve geliştirmeyi gayet başarmış bir oyundu. İlk oyunda seçimlerin oyun sonuna hiçbir etkisi yoktu fakat 2. oyunda bu düzeltip her seçimin önemini çok iyi vurguladılar.

Öte yandan dinamikler hafiften değişerek daha güzelleşti. Grafikler daha yumuşak bir hale geldi. Oyunun tek ama tek eksiği seçim olaylarına çok ağırlık verilecek diye LiS 1'den daha az etkileyici olmasıydı. Yani üstüne bu kadar uğraşılan ve kendini geliştirmek için elinden geleni yapan oyuna milletin böyle argümansız saldırması üzücü. Size özel demiyorum bunu, orada burada okuyorum millet argümansız bir şekilde sadece dümdüz sallıyor.

Konuyu 2. oyuna getirmemin sebebi "Tutan bir filmin 2. filminin rezalet olması gibi" cümlesinden kaynaklanıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı