Lightroom için tablet önerisi

CRex

Decapat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar selam! Fotoğrafçılığa adım adım giriş yapıyorum mobil olan Lightroom, bilgisayar Lightroom'una göre daha cazip geliyor. Lakin bu fotoğrafları işleyebileceğim bir tablete ihtiyacım var aynı zamanda artık 11. sınıfa geçeceğim bilgisayardanda birazcık uzaklaşmayı planlıyorum. Daima müzik dinlediğim içinde ses kalitesinin yüksek olduğu bir tablete ihtiyacım olacak. Uzun vadelide olması önemli zira üniversiteye gittiğimde laptop ile uğraşmak istemiyorum. Aklımdaki model S7 FE idi lakin ekranın TFT olması aklımı karıştırdı yorumlarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Huawei MatePad 11 öneririm. Kendim kullanıyorum ve oldukça memnunum. Boyutu vs. tam olması gerektiği. Bu bütçe bandında alınabilecek en iyi tablet. Bu bütçede iPad düşünmeyin. Cebinizi daha da yoracaktık ve uzun vadeli değil.

Bu bütçede şahsen iPad önermem. Bana da tablet gerektiği için birkaç ay önce bu araştırmaları çok yaptım. Bu bütçeden iPad'in sunduğu özellikler hiç iyi değil. Depolama az, ekran çok iyi, Apple kısıtlaması gibi şeyler mevcut. Kısıtlmadan kastım başka Apple ürünleri. Mesela telefonunuz iPhone değilse sıkıntılar yaşabilirsiniz.

Bu bütçede şahsen iPad önermem. Bana da tablet gerektiği için birkaç ay önce bu araştırmaları çok yaptım. Bu bütçeden IPad'in sunduğu özellikler hiç iyi değil. Depolama az, ekran çok iyi, Apple kısıtlaması gibi şeyler mevcut. Kısıtlmadan kastım başka Apple ürünleri. Mesela telefonunuz iPhone değilse sıkıntılar yaşabilirsiniz.

7500₺ 64 GB Samsung tablete vereceğime 1500₺ daha fazla veririm pt bilişim üzerinden 9000₺'ye iPad 9. nesil ve Apple pen alırım devam ederim.

Apple APK ve Custom ROM kuramamak harici bir kısıtlama göremedim ben. Bilmediğim mi var?

Bu tablet oyun için veya APK kurmak için değil ki. Kendisi belirtmiş Lightroom için olduğunu. Ki açıkçası resimler üzerinde çalışılacak bir cihazda ekran da önemli olduğu düşünüldüğünde.

Fanboy gibi oldum ama Apple Apple Apple diyorum.

7500₺ 64 GB Samsung tablete vereceğime 1500₺ daha fazla veririm pt bilişim üzerinden 9000₺'ye iPad 9. nesil ve Apple pen alırım devam ederim.

Apple APK ve Custom ROM kuramamak harici bir kısıtlama göremedim ben. Bilmediğim mi var?

Bu tablet oyun için veya APK kurmak için değil ki. Kendisi belirtmiş Lightroom için olduğunu. Ki açıkçası resimler üzerinde çalışılacak bir cihazda ekran da önemli olduğu düşünüldüğünde.

Fanboy gibi oldum ama Apple Apple Apple diyorum.
Ben zaten Samsung'u önermedim. Bu bütçede o cihaz çok kötü. Önerdiğim cihaz Huawei MatePad 11. Ekran kalitesi, hoparlör kalitesi, kalemin kalitesi ve modern oluşu ile iPad 9. Neslin fersah fersah ötesinde. Sırf markası yüzünden bir ürün alınmaz. Marka etkilidir elbet lakin aynı şeye daha iyi özellikler varken 'fanboyluk' yapıp parayı çöpe atmak mantıklı bir seçenek değil. Dediğim gibi bu bütçede alınabilecek en iyisi Huawei MatePad 11. Sunduğu özellikler diğer tüm markaların ötesinde. Yani sadece iPad önermiyor değilim, diğer tabletleri de önermiyorum MatePad 11'in yanında.

Geri
Yukarı