LightShot Çalışmıyor

Alp Can Kara

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba, birkaç gün önce bilgisayarımı yeni aldım ve kurulumlarınlarını yaptım. Şu an hiçbir sıkıntım yok fakat bugün LightShot uygulaması ile ekran görüntüsü almak isterken çalışmadığını fark ettim. Uygulamayı 3-4 kez kaldırdım. Ondan arta kalan reg dosyalarına kadar temizledim. Fakat uygulamayı çalıştırmayı başaramadım. Uygulamayı sadece güvenli mod da açmayı başarabildim.

Dosya Ekleri

• lighshot.png
    lighshot.png
    223,8 KB · Görüntüleme: 60
Normalde böyle cevaplar yazmayı sevmiyorum. Ama Lightshot'u uzun süre kullanmış biri olarak artık farklı bir uygulamaya geçtim. Size de öneririm. ShareX gibi aşırı karmaşık değil. Lightshot'un basitliğini biraz daha geliştirmişler.

Benzer şekilde basit araçları bulunuyor. Arayüze alışmak biraz yorabilir. Ama araçların rengini ve hangi araçların gözükmesi gerektiğini falan seçebiliyorsunuz.

2023-02-03_01-18.png

Resimleri Lightshot gibi ama Imgur üzerine yüklüyor. Geçme nedenlerim hem güncelleme almaması hem de sitesinin reklam, izleyici çukuru olması. Yani internete yüklemem gereken bir resim için Lightshot kullanmak rahatsız edici geliyor.

Imgur yasağı kalkmıştı ama Türk Telekom vb. bazı ISS'ler fotoğrafların yüklendiği alan adresini düzeltmemişti. Eğer erişim sorunu yaşıyorsanız tarayıcı, ağ bağdaştırıcı üzerinden DNS değiştirerek bunu da çözebilirsiniz.

Tarayıcı için önerdiğim ayarlarda gösterdim. Cloudflare DNS'i tavsiye ederim. DNS Jumper'de basit bir şekilde ayarlamanızı sağlar.

Ekran görüntüsü alma tuşuna basınca çalışıyor mu? Eğer çalışıyorsa görev çubuğu simgesi bozulmuş olabilir. Windows gezginini yeniden başlatmak çözüm olabilir.

Teşekkürler dediğiniz uygulamaya geçtim bayağı bir hoşuma gitti.

Ekran görüntüsü alma tuşuna basınca çalışıyor mu? Eğer çalışıyorsa görev çubuğu simgesi bozulmuş olabilir. Windows Gezgini'ni yeniden başlatmak çözüm olabilir.

Ondan bir yana sıkıntı yok zaten. Bilgisayarı alalı 1 hafta bile olmadı. Dediğim gibi uygulamaya çalışmıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı