LightShot güvenli mi?

Çalıkuşu

Hectopat
Yer
Paradis Island
Çekilen ekran görüntülerinin internette rastgele link sallayarak bakanlar var. Onlar nasıl oluyor anlamadım. Ben sadece SS alıp bir dosyaya kaydediyorum. Sadece ders için bayağı SS aldım bir kaçta oyun içi SS almıştım.
Sorularım:
  1. Benim aldığım SS'ler de mi internete yüklenmiştir?
  2. İnternete yüklenen linktekiler nasıl oluyor da herkese açık yükleniyor?
  3. LightShot güvenli mi?
Not: Windows'un kendi SS programı direk çektiğim gibi bir dosyaya kaydetmiyor her SS için " farklı kaydet>masaüstü>isim değiştir>tamam" yapıyorum ve bu da çok uzun oluyor. LightShot direk çektiğim gibi sıkıntı yapmadan seçtiğim dosyaya kendisi otomatik isim atayarak kaydediyor. Bu özelliğinden dolayı kullanıyorum ben de.

Evet, güvenilir. Şahsen ben kullanıyorum. Hızlı ve pratik. O dediğin link sallayarak fotoğraf bulma olayı tam doğru değil. Evet linkteki rakamları değiştirerek arattığında bazı ekran görüntüleri çıkıyor ama hep aynı şeyler denk geliyor. Bu benim BTC hesabım cart curt tarzı şeyler. Zaten deneyerek görürsün.

Cevap:
1. sizin aldığınız SS'ler internete prntscr.com'a yüklse tuşuna basarsanız kendi sitesine yüklenir. Bu da internete yüklemek manasına gelmektedir. Eğer kaydete basarsanız, internete yüklemez.
2.internete yüklenilen SS'ler için herhangi bir güvenlik politikası olmadığını kabul etmek gerekir. prntscr.com'un basit bir formülü var. Atıyorum 3 harf + 4 sayı kombinasyonunu tutturan herhangi bir kişinin aldığı SS'i görebilir.
3. güvenilir.

O resimleri paylaşmak mümkün, linkler oradan geliyor.
ShareX kullanmanızı tavsiye ederim doğrusu.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

O resimleri paylaşmak mümkün, linkler oradan geliyor.
ShareX kullanmanızı tavsiye ederim doğrusu.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

ShareX kullanın. 😎

Peki onda bahsettiğim "LightShot direk çektiğim gibi sıkıntı yapmadan seçtiğim dosyaya kendisi otomatik isim atayarak kaydediyor. " olayı var mı?

ShareX'in de mantığı aynı. Orada paylaşılan ssler de görüntülenebilir. Lightshot da benzeri programlar da imgur altyapısı kullanıyor ve imgur'un arama fonksiyonu var.

hizliresim'e girip IMG- diye aratırsanız milletin yüklediği Whatsapp fotolarını bile görebilirsiniz.

Kasmayın yani, kimsenin görmesini istemediğiniz ssler paylaşmanın bir yolu yok. Hangi sağlayıcıyı kullanırsanız kullanın, link içerisinde görselinize verilmiş olan rastgele kimlik kombinasyonunu sallayarak tutturan olursa o ssi görür.

Yok internete yüklemiyorsanız zaten yüklenmez.

Yeni konular

Geri
Yukarı