LightShot güvenli mi?

Aslında eğlenceliymiş. Rastgele sallarken aynada resim çeken bir kız çıktı. :D

Bu haliyle güvenilir değil.

Aslında eğlenceliymiş. Rastgele sallarken aynadan resim çeken bir kız çıktı. :D

Bu haliyle güvenilir değil.
1621020853050.png

hiç tanımadığım birinin ödeme dekontuyla karşılaştım az önce. Güvenilir olmadığını düşünmeye başladım o yüzden. Kesinlikle önemli bir bilginizi SS alıp siteye yüklemeyin. Oyun SS i gibi önemsiz şeyler için kullanılabilir

ShareX'in de mantığı aynı. Orada paylaşılan ssler de görüntülenebilir. Lightshot da benzeri programlar da imgur altyapısı kullanıyor ve imgur'un arama fonksiyonu var.

hizliresim'e girip IMG- diye aratırsanız milletin yüklediği Whatsapp fotolarını bile görebilirsiniz.

Kasmayın yani, kimsenin görmesini istemediğiniz ssler paylaşmanın bir yolu yok. Hangi sağlayıcıyı kullanırsanız kullanın, link içerisinde görselinize verilmiş olan rastgele kimlik kombinasyonunu sallayarak tutturan olursa o ssi görür.

Yok internete yüklemiyorsanız zaten yüklenmez.
ShrareX ile biz yapmadığımız sürece herhangi bir yerde paylaşılmıyor. Yanlış mı biliyorum?

Linkin devamını asd125 diye tamamlarsan görebilirsin. İlk rastgele yazmamla karşıma çıktı. Bence bu haliyle güvenilir sayılmaz. Tabi önemsiz resimler atıyorsan o ayrı.
Evet gördüm ama bu güvenli olmadığı anlamına gelmiyor. Hatta epey bir güvenli.

Şöyle ki

Verilen linkin kimlik kodu kısmı 5 ila 7 karakterden oluşuyor. Bu karakterlerin yerine yazılabilecek 26 harf ve 10 rakam var. Yani 36 karakter.

Yani 36x36x36x36x36 = 60,466,176‬ ila 36x36x36x36x36x36x36=78,364,164,096 arası bir ihtimalden söz ediyoruz.
hiç tanımadığım birinin ödeme dekontuyla karşılaştım az önce. Güvenilir olmadığını düşünmeye başladım o yüzden. Kesinlikle önemli bir bilginizi SS alıp siteye yüklemeyin. Oyun SS i gibi önemsiz şeyler için kullanılabilir
Ödeme dekontunu ile çok çok bir kişi hakkında bilgi edinebilirsiniz, ötesi olmaz.

ShrareX ile biz yapmadığımız sürece herhangi bir yerde paylaşılmıyor. Yanlış mı biliyorum?
Ben de onu diyorum. Paylaşılan ssler görülebilir. Bilgisayara kaydediliyorsa sorun yok.

Evet gördüm ama bu güvenli olmadığı anlamına gelmiyor. Hatta epey bir güvenli.

Şöyle ki

Verilen linkin kimlik kodu kısmı 5 ila 7 karakterden oluşuyor. Bu karakterlerin yerine yazılabilecek 26 harf ve 10 rakam var. Yani 36 karakter.

Yani 36x36x36x36x36 = 60,466,176‬ ila 36x36x36x36x36x36x36=78,364,164,096 arası bir ihtimalden söz ediyoruz.
Matematik ile pek aram yok. Sanırım ekran görüntüsü ile bir şifre kaydetmiş olsam bile birinin denk gelip çalması zor olur demek istemişsin. Kullanmak isteyen kullansın tabi ama ben Win+Shift+S kombinasyonunu tercih ediyorum. 😏

ShareX'in de mantığı aynı. Orada paylaşılan SS'ler de görüntülenebilir. LightShot da benzeri programlar da imgur altyapısı kullanıyor ve ımgur'un arama fonksiyonu var.

Hizliresim'e girip ımg- diye aratırsanız milletin yüklediği WhatsApp fotolarını bile görebilirsiniz.

Kasmayın yani, kimsenin görmesini istemediğiniz SS'ler paylaşmanın bir yolu yok. Hangi sağlayıcıyı kullanırsanız kullanın, link içerisinde görselinize verilmiş olan rastgele kimlik kombinasyonunu sallayarak tutturan olursa o ssi görür.

Yok internete yüklemiyorsanız zaten yüklenmez.

ShareX ile SS aldığımda dosyayı aç>adres dediğimde tarayıcıdan bir link üzerinden açıyor. Mantığıyla aynı dediğinizde demek istediğiniz bu muydu?
Ek olarak bilgisayardan sildiğim SS'ler yukarıdaki yolu yaptığımda tarayıcıdan açıyor. Yani aslında bir yandan da internette mi depoluyor?

Matematik ile pek aram yok. Sanırım ekran görüntüsü ile bir şifre kaydetmiş olsam bile birinin denk gelip çalması zor olur demek istemişsin. Kullanmak isteyen kullansın tabi ama ben Win+Shift+S kombinasyonunu tercih ediyorum. 😏
Aynen öyle. Böyle bir şeye denk gelmek üzerinize 3 kere üst üste yıldırım düşmesinden daha zor.

Aynen öyle. Böyle bir şeye denk gelmek üzerinize 3 kere üst üste yıldırım düşmesinden daha zor.
İnternet beni paranoya yaptığı için her şey mümkünmüş gibi geliyor bazen. Linkin 5-7 karakterden oluşması vs dediğiniz gibi ihtimallere göre LightShot güvenilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı