Likit metal macun için koruyucu vernik önerisi

CHiBLaST

Kilopat
Daha fazla  
Sorum başlıkta belirttiğim gibi. MSI GP63 Leopard 8rf laptopa sahibim. Termal macununu yeni sürdüm (Zalman zm stc-9), fanlarını yeni temizledim ve undervolt (-0, 8) uyguladım ama işlemci sıcaklığı oynanan oyunlara bağlı olarak 70-95 dereceler arasında o yüzden sıvı metal macun uygulayacağım fakat koruyucu vernik bulamadım. Bant olarak Diğer Polyimid Yüksek ısı izolasyon bandı 10mm 33mt - 28,25 TL bunu düşünüyorum. Verniğin fiyatı fark etmez. Korusun yeterli.

Termal Grizzly'nin verniği var ancak fiyatı tuzlu 150 TL idi sanırım. Bunun yerine şeffaf oje kullanabilirsiniz.

İşlem sonrası sıcaklık değerlerinizi de paylaşırsanız çok iyi olur. Uzun zamandır ben de araştırıyorum ama bir türlü yapamadım.

Elektrik bandı da olur 100 derece olmayacağı için sorun olmaz bence.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Termal Grizzly'nin verniği var ancak fiyatı tuzlu 150 TL idi sanırım. Bunun yerine şeffaf oje kullanabilirsiniz.

İşlem sonrası sıcaklık değerlerinizi de paylaşırsanız çok iyi olur. Uzun zamandır ben de araştırıyorum ama bir türlü yapamadım.
Uygulamayı yaptım. İşlemci (8750H) sıcaklığı BF4 de önceden 90-95 derecelerde olup throttle olurken şimdi 85 i görmüyor. Ekran kartı ise (GTX 1070) 1680-1720 MHz lerde takılırken 1820-1860 MHz lerde takılıyor sıcaklığı ise aynı. Hatta nedense biraz daha sıcak diyebilirim. Belki az macun koydum. İki ay sonra ikinci uygulamayı yapıp sonuçları tekrar aktarırım.

Yeni konular

Geri
Yukarı