Line attenuation değerini nasıl düşürebilirim?

1TurkAdami

Kilopat
Yer
Kocaeli
Daha fazla  
Merhaba, ankastreden evime yeni kablo çektirdim (CAT6) bundan önce hat zayıflamam 32'di fakat şu an 30.7 ve bu beni tatmin etmiyor.

1662082209482.png

Bu değerleri nasıl daha fazla iyileştirebilirim? Bu görselde 2 yıl önce kullanmış olduğum internet hat değerlerim (alt kısımdaki)

1662082286229.png

Aynı sorunu yaşıyordum. Binadaki kutudan modeme tek CAT6 kablo çekerek bağlantı yaptık. Yalnız ekip geldiğinde modeme bağlanan eski ve ince DSL kablosuna ek yapmıştı, bizim eski telefondan kalma kablo idi. Onun ucunu modeme bağlayınca hat zayıflaması 35'lere çıkmıştı ve kablolu internetteyken bile 19Mbps'nin üstünü göremedik. Modeme bağlanan kablonun ucunu değiştirince kablolu bağlantıda 90Mbps gördük.

Aynı sorunu yaşıyordum. Binadaki kutudan modeme tek CAT6 kablo çekerek bağlantı yaptık. Yalnız ekip geldiğinde modeme bağlanan eski ve ince DSL kablosuna ek yapmıştı, bizim eski telefondan kalma kablo idi. Onun ucunu modeme bağlayınca hat zayıflaması 35'lere çıkmıştı ve kablolu internetteyken bile 19Mbps'nin üstünü göremedik. Modeme bağlanan kablonun ucunu değiştirince kablolu bağlantıda 90Mbps gördük.

Tam olarak nasıl bir şey yaptınız biraz açar mısınız? Böyle bir şey varsa bende yapayım.

Bunu çektiğimi başta belirttim zaten

aramda 500 metre var
Gayet normal hocam. Daha fazlası olmaz ki.

Bende de aynı şekilde ama 55-60 mbps interneti sorunsuz alıyorum. Benim mesafem de 562 metre. Siz ise 35 Mbps'i ucu ucuna bir SNR ile alıyorsunuz. Çok normal gelmedi açıkçası. Muhtemelen dolap ve kutu arasındaki kablonun sağlam bir kabloyla değiştirilmesi gerekiyor.

Tam olarak nasıl bir şey yaptınız biraz açar mısınız? Böyle bir şey varsa bende yapayım.

Arkadaşlar bir ara almam gereken hızı alamıyorum demiştim Netspeed ile, sebebi şuymuş: Netspeed'in kurulum için gönderdiği kişi kablolara ek yaparak kutudan modeme kadar getirmişti kabloyu, hatta modeme bağlanan DSL kablosunu (eski kabloyu) sanırsam kablo ucunu sabitleyecek aleti olmadığı için bir 15 santim aşağısından kesti ve kutudan getirdiği CAT6 kabloyla bağladı. Ben kutuya bile ek yaptığında hızı düşüreceğinden bahsetmiştim, bakır kablo olduğu için bir şey olmaz demişti bana... Bugün gelen ekip de ekleri kaldırmış, tek kabloyla modeme kadar getirip bağlamışlar.

An itibarıyla aldığım hız ve hat zayıflaması değerlerime bakabilirsiniz. Eki Görüntüle 1472340

Yaşadığım sorunu burada anlatmıştım, isterseniz bakabilirsiniz tamamına.

Yeni konular

Geri
Yukarı