Linea için ekonomik ses sistemi; Bluetooth Modül/Teyp ve leone 160-2 hoparlör

DjPlak

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba, öncelikle bu işin içinde değilim anladığım kadarıyla açıkladım durumu, sizden yardım bekliyorum.

Aile arabası olarak 2016 linea 1.3 pop paket Fiat linea kullanmaktayız. Pop paketlerde arka kapılarda hoparlör bulunmamakta. Aynı şekilde Bluetooth/USB girişi bulunmamakta.

Amacım; Bluetooth'la müzik dinleyebileceğim ses konusundada şu ankinin biraz üstü beni tatmin edecek bir sistem kurmak. Blutooth ekleyip arka kapılara hoparlör takmam bana yeterli gelecektir.

Bluetooth için 2 seçenek var; biri Bluetooth'lu ekonomik bir teyp+çerçevesi, diğeride orijinal Teyp'e Bluetooth modülü takmak.

Bluetooth teyp + plastik teyp çerçevesi olarak gördüğüm modeller;

Hepsiburada ucuz ve çok satılan şunu gördüm;
https://www.hepsiburada.com/navimex...ux-girisi-kumandali-oto-teyp-p-HBCV0000006AZH 161TL+30 teyp çerçevesi =191TL

https://www.hepsiburada.com/kingwin...p-4-60-w-bluetooth-usb-sd-aux-p-HBV00001304LX 225+30 =255TL

N11.
EXVOL ARABA OTO TEYP BLUETOOTH 2 USB'Lİ SD AUX 2 YIL GARANTİ... Fiyatları ve Özellikleri 191+30 = 221TL.

Trendyol'da.
MasterPlus Bluetooth Oto Teyip Araba Teyibi Master Plus Teyb Mp-7389 Fiyatı, Yorumları - TRENDYOL 196+30 = 226TL.
Orijinal teyp e takılan Bluetooth modül ( kaliteli bir ürün tak çalıştır, sesde cızırtı kopma filan yapmıyor. Ses kaliteside oldukça iyi)

1652537806221.png

Kargo dahil 165 TL.
Ve şunu da belirtiyim altaki ürünü; 38TL'ye almıştım 54TL olmuş. İşimi görmüştü fakat bozuldu ve tabii ki frekans üzerinden bağlandığı için performansı her konumda aynı olmuyordu araya parazit girdiği için bu üründen tekrar almayacağım.

1652540847873.png

Hoparlör konusunda da;

Önlerde bildiğim kadarıyla lineanın orijinal 2 adet "leone 160-2 16 cm 4 ohm" modeli zaten var. Orijinal uyumu ve ekonomik çözüm için için arkaya da aynı modelden alayım diyorum.

Sıfır orijinal garantili kargo dahil tanesi 185TL * 2 = 370TL biraz daha ver şu hoparlörü al kafan rahat olur vb. önerilerinizi bekliyorum.
Hoparlörü ben değiştirebilirim gibime geliyor;
Kapı döşeme sökme:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Kapı hoparlör montajı:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

şimdi ben nasıl bir yol izleyeyim? önceliğim Bluetooth'u çözmek hoparlörü sonra halledeceğim.

Bütçemi az çok anlamışsınızdır, ekonomik bir çözüm arıyorum.

Not orijinal teyp in bazı tuşları artık çalışmıyor... Yani teyp değiştirmek için bir bahane olabilir.
ufak olsada dokunmatik/tuşlu seçmeli ekranlı teypde olabilir şunun gibi;
1652544745723.png

Son düzenleme:

Geri
Yukarı