LineageOS Update ile GApps gidiyor mu?

364809

Kilopat
Makaleler
1
Cihazım POCO F1. MIUI arayüzünden sıkıldım offical los 19.1 haftalık sürümüne geçeceğim lakin bu haftalık güncelleme de her defasında gapps paketini tekrar kurmam gerekiyor mu?

Sistemi silip üzerine yenisini flash ederek güncelleme yapıyorsa gidiyor ama ota mevzusunda durumlar bundan farklı mı emin değilim.

Her defasında sisteme yaptığım değişiklikleri her hafta yapmak çok can sıkıcı bir durum olur.

Cihazın zaten kendi los recovery dosyasını kullanacağım, bug olmaz muhtemelen
Eğer Magisk varsa Magisk'nın LineageOS Recovery ile nasıl tepki verdiğini denemedim.

Bootloop sorunu yaşadığınız zaman wipe atıp her şeyi yeniden kurmanız gerekiyor. Önemli veriler varsa yedekleyin veya microSD kart falan kullanın çünkü silinir.

Cihazın zaten kendi los recovery dosyasını kullanacağım, bug olmaz muhtemelen.

Çok saçma bir şey olmuş. Pixel deneyeyim diyorum ama los kadar güncelleme yayınlamıyor.

Güncelleme geliştiriciye göre değişir hocam. Redmi Note 8 kullanıyorum şu anda aylık ve haftalık olarak bir sürü ROM güncelleme alıyor ve tabii ki telefonun popülerliği ile biraz alakalı olduğunu düşünüyorum.

Bootloop sorunu yaşadığınız zaman wipe atıp her şeyi yeniden kurmanız gerekiyor. Önemli veriler varsa yedekleyin veya microsd kart falan kullanın çünkü silinir.

Boot yüzünden olan bootloop da fastboot üzerinden güncelleme yaptığım sürümün boot dosyasını flash edersem yüksek ihtimalle çözülür.

Güncelleme geliştiriciye göre değişir hocam. Redmi Note 8 kullanıyorum şu anda aylık ve haftalık olarak bir sürü ROM güncelleme alıyor ve tabii ki telefonun popülerliği ile biraz alakalı olduğunu düşünüyorum.

IMG_20220529_122635.jpg

Benim cihazin geliştirici kitlesi bayağı fazla hocam, çoğu roma offical destek sağlıyor.

Akşama bir deneyeyim ben bu mevzuyu, yardımlar için teşekkürler.

Eğer Magisk varsa Magisk'nın LineageOS Recovery ile nasıl tepki verdiğini denemedim.

Bootloop sorunu yaşadığınız zaman wipe atıp her şeyi yeniden kurmanız gerekiyor. Önemli veriler varsa yedekleyin veya microSD kart falan kullanın çünkü silinir.
Bootloop'ta TWRP ile veri alınabilir.

Cihazım POCO F1. MIUI arayüzünden sıkıldım offical los 19.1 haftalık sürümüne geçeceğim lakin bu haftalık güncelleme de her defasında gapps paketini tekrar kurmam gerekiyor mu?

Sistemi silip üzerine yenisini flash ederek güncelleme yapıyorsa gidiyor ama ota mevzusunda durumlar bundan farklı mı emin değilim.

Her defasında sisteme yaptığım değişiklikleri her hafta yapmak çok can sıkıcı bir durum olur.
Sanırım gitmiyor hocam. Ama XDA üzerinde şöyle bir ifadeye yer verilmiş:

GApps sadece temiz kurulum esnasında flashlanabilir.

Siz yine de Telegram gruplarına bu konuyu sorun. Mağdur olmanızı istemem.

Sanırım gitmiyor hocam. Ama XDA üzerinde şöyle bir ifadeye yer verilmiş:

Gapps sadece temiz kurulum esnasında flashlanabilir.

Siz yine de Telegram gruplarına bu konuyu sorun. Mağdur olmanızı istemem.

İlginiz için teşekkürler hocam.

ROM'u kurdum ama güncelleme ile gidiyor maalesef.
Bende MIUI 13 kurdum yoluma bakıyorum, IR kamera olmasa yüzüne bakmak ama en verimli yüz tarama MIUI'da çalışıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı