Linke virüs yerleştirilebilir mi?

Sıradaninsan90

Zeptopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, ben çok samimi olmadığım biri ile araba hakkında konuşuyorduk. Link atmıştı, attığı linkte Google görsellerden araba fotoları açıyordu ama link normalden bayağı uzun bir link. Acaba bu linklere virüs yerleştirme gibi bir durumları olabiliyor mu? Tıklayınca bir şey yokmuş gibi Google görsellere geçen?

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet linke virüs yerleştirebilirler. Google fotoğraflarının linki genelde uzun olur. Hemen virüs demek yanlış olur. Muhtemelende bir şey yok.

Çok profesyonelce hazırlanması gerekiyor muhtemelen bir şey yoktur. Linki açtığınız cihaz PC mi telefon mu?

Linke script olarak virüs yazılabilir. Script kullanılarak virüs indirip açıladabilir ancak Google linklerinde bu tip bir şey yaşamazsınız. Bu kadar karmaşık bir yöntemde kullanmazlar zaten.

Arkadaşlar, ben çok samimi olmadığım biri ile araba hakkında konuşuyorduk. Link atmıştı, attığı linkte Google görsellerden araba fotoları açıyordu ama link normalden bayağı uzun bir link. Acaba bu linklere virüs yerleştirme gibi bir durumları olabiliyor mu? Tıklayınca bir şey yokmuş gibi Google görsellere geçen?
görsel linkleri uzundur kısa olsaydı o zaman düşünebilirdin bunu btly gibi uzantılar oluyor bunu yapan site güvenli fakat açılan içeriğin linki tam görünmediği için virüs koyabiliyorlar vede reklamlı linkler reklam siteleri yanlış şeye tıklarsan virüs atıyorlar.

Çok profesyonelce hazırlanması gerekiyor muhtemelen bir şey yoktur. Linki açtığınız cihaz PC mi telefon mu?
Telefon
Google gorseller linkleri normalde de uzun olur zaten, linkin Google'a ait oldugundan emin oldugunuz surece bir sey olacagini zannetmiyorum.
Evet kendi telefondumdan aldığım link ve atılan link arasında baya fark var. İkiside google üzerinden. Telefondan telefona fark edebiliyor mu kopyalanan linklerin şekli ?
C1
görsel linkleri uzundur kısa olsaydı o zaman düşünebilirdin bunu btly gibi uzantılar oluyor bunu yapan site güvenli fakat açılan içeriğin linki tam görünmediği için virüs koyabiliyorlar vede reklamlı linkler reklam siteleri yanlış şeye tıklarsan virüs atıyorlar

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı