Linkten RAT bulaşmış olabilir mi?

snowman0

Centipat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
İnternetten bir program indirmek istemiştim. Dosya Co'da buldum indire tıkladığımda Chrome engelledi sonra sol üst tarafttaki üç noktaya tıklayıp indirilenlere tıkladığımda Avast RAT hatası verdi, karantinaya taşındı dedi. Daha sonra ilk önce Avast'la tarattım sorun yok dedi sonra ona güvenemeyip Malwarebytes ile tarattım ilk tarattığımda üç zararlı dosya çıktı. Biri hack... bir şeyle başlıyordu onları karantinaya ekleyip sildim 2. de bir şey çıkmadı ama hala var mı bilmiyorum. Yardımcı olur musunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Zararlı çıkan dosyaları sildiyseniz bir sorun olduğunu sanmıyorum. Zaten RAR/ZIP dosyası halindeyse ve dosyayı sadece indirdiyseniz, açmadıysanız bir sorun olmaz. Sadece linke tıklamakla RAT zararlısı cihazınıza yerleşemez.

İnternetten bir program indirmek istemiştim. Dosya Co'da buldum indire tıkladığımda Chrome engelledi sonra sol üst tarafttaki üç noktaya tıklayıp indirilenlere tıkladığımda Avast RAT hatası verdi, karantinaya taşındı dedi. Daha sonra ilk önce Avast'la tarattım sorun yok dedi sonra ona güvenemeyip Malwarebytes ile tarattım ilk tarattığımda üç zararlı dosya çıktı. Biri hack... Bir şeyle başlıyordu onları karantinaya ekleyip sildim 2. de bir şey çıkmadı ama hala var mı bilmiyorum. Yardımcı olur musunuz?

Link virüslü olabilir.

Linkten RAT bulaşmış olabilir. Malwarebytes ile tam tarama yaptıktan sonra sildiyseniz kafanız rahat olsun ama.

Bende var ve Kaspersky'da var sadece exe si var çünkü çakışıyorlar ama ben Malwarebytes'i kullanıyorum ve girdiğim sitede bir şey varsa uyarı veriyor

Geri
Yukarı