Açılan linkten virüs bulaşmış olabilir mi?

• Konuyu başlatan 0tac
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 7
  • Görüntüleme 118

0tac

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba, az önce bir sosyal medya platformunda gezinirken yanlışlıkla botlar tarafında atılan değişik bir linke tıkladım. Brave'e yönlendirildiğimde Brave güvenlik uyarısı verdi ve siteye gitmek istediğinizden emin misiniz diye sordu, ben de geri dön butonuna tıklayıp çıktım. 5-6 sn sonra hiçbir sorun yaşamadığım telefonum inanılmaz bir şekilde kastı ve biraz süre sonra geçti. Geçer geçmez tarayıcı geçmişinden çerez, indirilenler, geçmiş vs. her şeyi temizledim. Daha sonra sırasıyla ESET, Kaspersky ve BitDefender ile tam tarama yaptım. BitDefender taramasını tam başlattığım anda telefonum yine kasmaya başladı ve siyah ekranla kapanıp saati 00.00 göstermeye başladı, 2 sn falan sürdükten sonra normal haline döndü. Taramalar hiçbir bir şey bulmadı. Telefonumdan dosyalar kısmına girip indirilenler ve APK kurulum dosyaları yerinde de herhangi bir dosya görmedim. Sizce virüs bulaşmış olabilir mi?

Virüs bulaşacağını hiç sanmıyorum. Zaten gerekli işlemleri ivedilikle yapmışsınız. Kasma ve telefonun kapanma sorunu belki de telefonun bataryasından dolayı olabilir. Batarya telefonun ani güç istemesine karşı yetemeyip telefonun kapanmasına sebep olmuş olabilir.

Virüs bulaşacağını hiç sanmıyorum. Zaten gerekli işlemleri ivedilikle yapmışsınız. Kasma ve telefonun kapanma sorunu belki de telefonun bataryasından dolayı olabilir. Batarya telefonun ani güç istemesine karşı yetemeyip telefonun kapanmasına sebep olmuş olabilir.
Normalde böyle kasma donma, telefonun kapanması gibi olayları hiç yaşanıyordum o garip linke girdikten sonra yaşandığı için çok tedirgin oldum ama umarım sorun dediğiniz gidibir. Siteye zaten girmedim tam olarak Brave uyarı verdiği gibi çıkıp alınacak önlemleri aldım. Umarım bir sorun yoktur.

Vallahi hocam dediğim gibi sorun olacağını sanmıyorum. Yine birkaç gün dikkatli kullanın başka garip şeyler yaşayıp yaşamadığınıza bakın.

Normalde böyle kasma donma, telefonun kapanması gibi olayları hiç yaşanıyordum o garip linke girdikten sonra yaşandığı için çok tedirgin oldum ama umarım sorun dediğiniz gibidir. Siteye zaten girmedim tam olarak Brave uyarı verdiği gibi çıkıp alınacak önlemleri aldım. Umarım bir sorun yoktur.

Büyük ihtimalle sisteminizde bir zararlı yok. Bu işlemler telefona fazla yük bindiğinden olabilir bu durumda panik yapmayın ve telefonu yeniden başlatıp sorunların devam edip etmediğine bakın. Brave, zaten güvenlik uyarısı vererek sizi kurtarmış ancak çok şüpheleniyorsanız şu rehbere bakabilirsiniz: Rehber: Telefona bulaşan zararlı yazılım (virüsler) nasıl silinir

Son düzenleyen: Moderatör:
Büyük ihtimalle sisteminizide bir zararlı yok. Bu işlemler telefona fazla yük bindiğinden olabilir bu durumda panik yapmayın ve telefonu yeniden başlatıp sorunların devam edip etmediğine bakın. Brave zaten güvenlik uyarısı vererek sizi kurtarmış ancak çok şüpheleniyorsanız şu rehbere bakabilirsiniz:Rehber: Telefona bulaşan zararlı yazılım (virüsler) nasıl silinir
Muhtemelen bir şey olmadı, gereksiz yere korkuyorsun.
Teşekkürler içim biraz daha rahatladı.

Yeni konular

Geri
Yukarı