Linux Boot edemiyorum

Kuruluma atması çok garip geldi bana. Usb ile yapıyorsunuz değil mi? Eğer usb ile yapıyorsanız kurulumdan sonra usbyi çıkartınca bu durumla karşılaşmamanız gerekiyor. Ek olarak Windows üzerinde herhangi bir değişiklik yapmanız gerekmiyor. Kolaylık olsun diye isterseniz her şeyi silip boşta bırakabilirsiniz. Pop!_OS kurulumunda yapacaksınız bu kısımları ki konuda belirttiğiniz seçeneklerde herhangi bir sıkıntı yok. Fakat kurulum yaptıktan sonra tekrardan kurulum ekranı gelmesi saçma çünkü usbyi çıkartmış oluyorsunuz zaten.

@Kerem00 ve @illedelinux'u da etiketliyorum, ikisi de benden çok daha bilgili kişiler. Şu anda çıkıyorum fakat bir şey olursa bakacağım. Etiketlediğim kişiler de yardımcı olacaklardır.
Teşekkürler sağolun.
Kuruluma atması çok garip geldi bana. Usb ile yapıyorsunuz değil mi? Eğer usb ile yapıyorsanız kurulumdan sonra usbyi çıkartınca bu durumla karşılaşmamanız gerekiyor. Ek olarak Windows üzerinde herhangi bir değişiklik yapmanız gerekmiyor. Kolaylık olsun diye isterseniz her şeyi silip boşta bırakabilirsiniz. Pop!_OS kurulumunda yapacaksınız bu kısımları ki konuda belirttiğiniz seçeneklerde herhangi bir sıkıntı yok. Fakat kurulum yaptıktan sonra tekrardan kurulum ekranı gelmesi saçma çünkü usbyi çıkartmış oluyorsunuz zaten.
@JetWarker Aynen öyle USB ile yaptım bunları usb den ilk kurulumda direk Gparted üzerinden bu bölümleri ayırdım. Bitti kuruldu ve reboot istedi, usb'yi çıkarıp reboot attığımda tekrar setup kısmına attı.

Hocam Windows'ta zaten EFI bölümü vardı. Tekrar oluşturmaya gerek yok demiştim. 16 GB Swap alanı aşırı fazla 2 GB yeterli. Sorun sanırım ek EFI bölümünden kaynaklı.
Kral efi mecbur oluşturttu bana setupta çünkü windowsunki 100mb fakat popOs'un istediği EFI bölümü 512MB minimum. @Willem Flakkomenstein

Peki hocam alan ayırmadan Windows'un yanına kur seçeneği var mıydı? POP_OS'te ben Dual Boot yapmadım ancak olabilir. Bu arada Linux Mint Cinnamon denemenizi tavsiye ederim. Arayüzü
Windows'a benzer. TR dil desteği iyidir. Pop! _OS'in Cinnamon versiyonu gibi düşünebiliriz. Kurulum esnasında Windows'un yanına kur seçeneği var. Eğer Pop! _OS'te de varsa onu seçmelisiniz. Seçmezseniz tabii ki de ek EFI bölümü ister.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Videoya göre herhangi bir hatanız var mı diye kontrol edebilir misiniz?

Sanırım SSD'de Windows kurulu. 100 MB zaten EFI bölümü var. SSD'nin içinde. Ek EFI bölümü istemesi kurulumda garip bir durum. Sizde oluşturunca iki adet EFI oluyor ve sistem Boot etmiyor olabilir.

Sanırım SSD'de Windows kurulu. 100 MB zaten EFI bölümü var. SSD'nin içinde. Ek EFI bölümü istemesi kurulumda garip bir durum. Sizde oluşturunca iki adet EFI oluyor ve sistem Boot etmiyor olabilir.
Legacy bios kullandığımdan hiç böyle bir problemim olmadı. Orasını siz düşünün artık. :)

Peki hocam alan ayırmadan Windows'un yanına kur seçeneği var mıydı? POP_OS'te ben Dual Boot yapmadım ancak olabilir. Bu arada Linux Mint Cinnamon denemenizi tavsiye ederim. Arayüzü
Windows'a benzer. TR dil desteği iyidir. Pop! _OS'in Cinnamon versiyonu gibi düşünebiliriz. Kurulum esnasında Windows'un yanına kur seçeneği var. Eğer Pop! _OS'te de varsa onu seçmelisiniz. Seçmezseniz tabii ki de ek EFI bölümü ister.
Yok maalesef hocam. Olmadı öyle yaparım, çok teşekkürler.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
videoya göre herhangi bir hatanız var mı diye kontrol edebilir misiniz?
Videoya göre hiç bir hatam yok birebir aynı hocam. Şuan bu oluşturduğum 1GB'lık efi bölümünden kurtulursam tekrar yapacağım. @JetWarker

Yeni konular

Geri
Yukarı