Linux diskleri görmüyor

Fedora niye olmasın, güzel bir dağıtım.
Ubuntu mu kullansın yani :D snap zorunluluğu var.
Fedora yeni başlayanlar için güzel bir dağıtım, birçok kişiye kurdurttum ve gayet memnunlar.
Son kullanici icin bazi seylerle bogusturuyor. Snap var da o kadar buyuk zorunluluk degil, flatpak de kurabilir.
Nistepen daha az terminalle bogusturuyor ve debian basedler icin kaynak bulmak daha kolay.

Son kullanici icin bazi seylerle bogusturuyor. Snap var da o kadar buyuk zorunluluk degil, flatpak de kurabilir.

Boğuşturmuyor pek, nobara var Fedora tabanlı çok daha fazla patchi var ve daha kullanıcı dostu diyebiliriz Fedora'ya göre.
Ama bir dağıtım seni bir şey kullanmaya zorlamamalı bence (Ubuntu snap kullanımına zorluyor)
Ve snap çok yavaş.
O yüzden hiç Ubuntu önermiyorum, sadece yavaşlık içerir.

Boğuşturmuyor pek, nobara var Fedora tabanlı çok daha fazla patchi var ve daha kullanıcı dostu diyebiliriz Fedora'ya göre.
Ama bir dağıtım seni bir şey kullanmaya zorlamamalı bence (Ubuntu snap kullanımına zorluyor)
Ve snap çok yavaş.
O yüzden hiç Ubuntu önermiyorum, sadece yavaşlık içerir.

Şahsen ben fed kullandiktan sonra ubuntu tarafina biraz daha sempati beslemeye basladim. Sahsen ne snap kurarken ne de kullanirken yavaslik cektim, bu yavaslik geyiginin ayagi ne acaba?

Fedora niye olmasın, güzel bir dağıtım.
Ubuntu mu kullansın yani :D snap zorunluluğu var.
Fedora yeni başlayanlar için güzel bir dağıtım, birçok kişiye kurdurttum ve gayet memnunlar.
sudo apt remove --purge snapd ;)

Şahsen ben fed kullandiktan sonra ubuntu tarafina biraz daha sempati beslemeye basladim. Sahsen ne snap kurarken ne de kullanirken yavaslik cektim, bu yavaslik geyiginin ayagi ne acaba?
Bende anlamıyorum Firefox u ve Spotify ı snap kullanıyorum ben bir soru yaşamıyorum.

sudo apt remove --purge snapd ;)

Bende anlamıyorum Firefox u ve Spotify ı snap kullanıyorum ben bir soru yaşamıyorum.
Eskiden ben de snap pek sevmezdim fakat bazi ozelliklerine saygi duymaya basladim zamanla. Bagimliliklarini kendi getirmesi ve kullanici temasina uymayarak hatalari engellemesine.

Windows'tan RST modunu AHCI yaparak linux boot edebilirsin ama öncelikle dosyalarını yedeklemen gerek çünkü windows dosyalarını kaybedebilirsin.

Bu kaynaktan yararlanarak yapabilirsin. İngilizce bilmiyorsanda google translate ile halledersin, anlayamazsan da buraya sorarsın.

O kadar kolay kalkıyor sanki
Birçok paketin snapd bağımlılığı var ve zorla tekrar indirtiyor.

Sanırım native Firefox ve Spotify kullanmadınız.
Kullandım ve kabul ediyorum daha hızlı ama yinede bilgisayarı hızlı olan birisi için çok büyük bir sorun değildir diye düşünüyorum.

Kullandım ve kabul ediyorum daha hızlı ama yine de bilgisayarı hızlı olan birisi için çok büyük bir sorun değildir diye düşünüyorum.

Bir arkadaş vardı YT'de, Linux kullanmaya çalışmıştı 30 gün, video 4 ay öncesine ait, arkadaş önce pop, sonra Ubuntu kurdu ve aradaki farkı hemen hissedebildi, tamam 2-3 saniye civarı fark eder genelde lakin daha yavaş açılıyor ve çalışıyor, hani bazıları için çok büyük bir sorun değil ama ben neden daha hızlısını kullanabilirken daha yavaş olanını kullanmaya zorlanıyorum.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı