Linux Distro Önerisi

Siz hangisini kullanırdınız?

• Solus OS

Oy: 3 13,6%
  • Pop!_OS

Oy: 4 18,2%
  • Linux Mint(Cinnamon)

Oy: 6 27,3%
  • Manjaro(KDE)

Oy: 9 40,9%

• Oy verenlerin toplamı
    22

FurkanSarıkaya

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar Solus OS(Budgie), Pop!_OS, Linux Mint(Cinnamon), Manjaro(KDE) arasında kaldım. LoL, Minecraft ve Osu! oynuyorum. Öncelikle Windows yanına sonra isteklerimi karşılarsa ana işletim sistemi olarak geçeceğim. Kullanan varsa yorumlarını beklerim. Şimdiden teşekkürler.
İşlemcim: i3 2330m
Ekran kartım: AMD Radeon HD7400m
RAM: 4GB

Son düzenleme:
Arkadaşlar Solus OS(Budgie), Pop!_OS, Linux Mint(Cinnamon), Manjaro(KDE) arasında kaldım. LoL, Minecraft ve Osu! oynuyorum. Öncelikle Windows yanına sonra isteklerimi karşılarsa ana işletim sistemi olarak geçeceğim. Kullanan varsa yorumlarını beklerim. Şimdiden teşekkürler.

Manjaro ve Mint'i yalnızca parantez için de yazdığın masaüstleri olmadan da kullanabilirsin. Kendini kısıtlama bence.Ama KDE tavsiye ederim her türlü.

LOL oynanmıyor sanırım.

Öncelikle şunu söylemem de fayda var eğer ki yeni geçiş yapıyorsanız Windows'a benzediği için Linux Mint kullan derim ama yok ben GNOME falan kullanırım diyorsan Ubuntu ve Pop OS kullanabilirsin. Yeni geçtiğin için Ubuntu - Debian tabanlı dağıtımlara yönel derim. Global yazılım desteği en çok Ubuntu - Debian tabanlı dağıtımlar da olur. Ubuntu'da Debian tabanlıdır. Oynadığın oyunlar Linux desteklemiyor. Wine ve Lutris gibi araçları kullanabilirsin. Ben LoL'ü denedim ve FPS Windows 10'dan daha yüksek fakat kasma söz konusu. Senin donanımlarında kasma olur mu bilmem.
Pop OS oyunlarda iyi performans sunabilir.

İlk defa Linux kullanmayacağım bundan önce birkaç gün Ubuntu kullanıp Windows'a dönmüştüm. Çok sıkıntı yaşamam heralde olmadı internetten kopyala yapıştır o da olmadı konu açarım buraya:D

Ben Manjarodansa Arcoyu yeğleyenlerdenim. Istediğiniz dağıtımı kullanabilirsiniz. Öncelikle hangi masaüstünü sevdiğinize karar verin. Ona göre önerelim.

Öncelikle şunu söylemem de fayda var eğer ki yeni geçiş yapıyorsanız Windows'a benzediği için Linux Mint kullan derim ama yok ben GNOME falan kullanırım diyorsan Ubuntu ve Pop OS kullanabilirsin. Yeni geçtiğin için Ubuntu - Debian tabanlı dağıtımlara yönel derim. Global yazılım desteği en çok Ubuntu - Debian tabanlı dağıtımlar da olur. Ubuntu'da Debian tabanlıdır. Oynadığın oyunlar Linux desteklemiyor. Wine ve Lutris gibi araçları kullanabilirsin. Ben LoL'ü denedim ve FPS Windows 10'dan daha yüksek fakat kasma söz konusu. Senin donanımlarında kasma olur mu bilmem.

Pop OS oyunlarda iyi performans sunabilir.
Yok hocam berbat PopOs un performansı geçenlerde kurmak gibi bir aptallık ettim de ordan biliyorum
Ubuntu ne kadar yavaşsa PopOs da o kadar yavaş

Hiçbiri, Kubuntu.(Tipi Manjaro KDE gibi fakat Ubuntu tabanlı.)
Bu dörtlüyü deniyorum şuan Kubuntu'yu da ekledim listeye.
Yok hocam berbat PopOs un performansı geçenlerde kurmak gibi bir aptallık ettim de ordan biliyorum
Ubuntu ne kadar yavaşsa PopOs da o kadar yavaş
Pop!_OS'e geçtim Manjaro yerine şuan Manjaro'dan daha memnun etti beni. Manjaro'da Lutris ile Osu! kuramamıştım ancak Pop!_OS'de sıkıntısız kuruldu. Minecraft'ta da 10 FPS'e yakın fark oldu. Bir süre diğerlerini denemeden Pop!_OS'de kalıcam gibi.
Opera ve Firefox'da Youtube harici yerlerden video izlerken hata veriyordu. Flash kurmama rağmen düzelmedi mecbur Google Chrome kullanıyorum şuan😕
Dipnot: Wine ile oynanan oyunlar Windows'tan daha kötü FPS veriyor ama Minecraft gibi oyunlar daha çok FPS veriyor. Dual boot'u bozmayı düşünüyordum kaldı yine.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı