Linux için web tabanlı masaüstü dağıtımı var mı?

Yok. Öyle spesifik bir ihtiyacınız varsa VDS kiralamanız lazım, onun üzerinde sunucu araçları çalıştırmanız gerekli.
Şu içeriği anlamadan yorum yapıyorsunuz. Linux için olduğunu söylüyorum. Linux almam gerektiğini belirtiyorsun. Zaten Linux var. Olay o değil. Daha detaylı açıklıyorum.

Masaüstü benzeri bir arayüzü olacak. Başlat menüsü yer alacak. Görev çubuğu bulunacak. Pencere sistemine yer verecek. Dosya yönetim sistemi de sağlanacak. Web sayfası üzerinde JS ve Ajax ile beraber çalışacak.

Örneğin dosyayı bir dizine taşıdığımda arka planda "mv" komutu çalışacak. Bunun amacı SSH yerine grafiksel kullanım sağlamak.

Şu içeriği anlamadan yorum yapıyorsunuz. Linux için olduğunu söylüyorum. Linux almam gerektiğini belirtiyorsun. Zaten Linux var. Olay o değil. Daha detaylı açıklıyorum.

Masaüstü benzeri bir arayüzü olacak. Başlat menüsü yer alacak. Görev çubuğu bulunacak. Pencere sistemine yer verecek. Dosya yönetim sistemi de sağlanacak. Web sayfası üzerinde JS ve Ajax ile beraber çalışacak.

Örneğin dosyayı bir dizine taşıdığımda arka planda "mv" komutu çalışacak. Bunun amacı SSH yerine grafiksel kullanım sağlamak.
Dediğiniz şekilde tarayıcıda dosya yöneticisi gibi işlevleri yapabilen bir frontend yazılım ben bilmiyorum. Dediğiniz işlevselliği istiyorsanız dediğim gibi VDS alıp içerisine Windows, Ubuntu vs. ayarlatıp manuel olarak yazılımları ve ne işletiyorsanız onu kuracaksınız. Belki FTP protokolüyle Filezilla gibi bir programla güvenlikten feragat edip taşıma gibi işlemleri yürütebilirsiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dediğiniz şekilde tarayıcıda dosya yöneticisi gibi işlevleri yapabilen bir front-end yazılım ben bilmiyorum. Dediğiniz işlevselliği istiyorsanız dediğim gibi VDS alıp içerisine Windows, Ubuntu vs. ayarlatıp manuel olarak yazılımları ve ne işletiyorsanız onu kuracaksınız.
Windows pahalı, Linux kurdum. SSH kullanıyorum. Böyle bir yazılım olmalı. Dünyada 8 milyar insan var. Geliştiricilerin de sayısı yüksek. Bu kadar geliştirici arasında yapan vardır.

Windows pahalı, Linux kurdum. SSH kullanıyorum. Böyle bir yazılım olmalı. Dünyada 8 milyar insan var. Geliştiricilerin de sayısı yüksek. Bu kadar geliştirici arasında yapan vardır.
Böyle ısrarcıysanız arayışınızı Technopat'ta sürdürmek yerine Github, SourceForge, OSDN veya Stack Overflow gibi sitelerde devam ettirmenizi tavsiye ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı