Linux ile LoL oynanır mı?

284223

Decipat
Makaleler
1
Yer
Laboratuvar
Arkadaşlar öncesinde birkaç defa Linux kullandım fakat bir türlü alışamadım sanırsam yıllardır Windows kullandığımdan ayrıca Linux'un mantığını da pek anlamadım. Bu yüzden Linux hakkında size birkaç sorum olacak.

1- Neden Linux? Linux'un bana Windows'a göre ne gibi bir artısı olur?
2- Linux ile en azından League of Legends'i sıkıntısız bir şekilde oynayabilir miyim?
3- Bazı arkadaşlarda görüyorum masaüstünü macOS gibi şekillendirmişler peki ben bunu yapabilir miyim? Yapabilirsem nasıl yaparım?
4-Başlangıç için Linux Mint düşünüyorum uygun mudur?

EDİT:Konu başlığını alakasız bir şekilde değiştiren moderatöre selamlarımı iletiyorum!

Son düzenleme:
1-) Özgürsün, sistemin daha hızlı çalışır.
2-) Şuan oynayan oynuyor 2021'de kernel anticheat gelirse oynayamazsın.
3-) Yaparsın, internette tonla rehberi var.
4-) Evet
Daha iyi MacOS görünümü istiyorsan Kubuntu bakmanı tavsiye ederim kullanıcı dostu ve KDE masaüstü ortamı olduğu için MacOS'a daha çok benzer.

Denedim daha önce de fakat dediğim gibi yeterli olmuyor. Bilgisayarda tek yaptığım şey LoL oynamak değil çünkü.
Linux'da uğraş gösterirsin bence, Linux'un bir zevkli yanı da onunla uğraşmak bunu bildiğini düşünüyorum zaten, bu arada Arch ve Arch tabanlı dağıtımlarda wine'ı osuya özel yamalanmış hali vardı. Belki Lutris direk öyle geliyordur.

Linux'da uğraş gösterirsin bence, Linux'un bir zevkli yanı da onunla uğraşmak bunu bildiğini düşünüyorum zaten, bu arada Arch ve Arch tabanlı dağıtımlarda wine'ı osuya özel yamalanmış hali vardı. Belki Lutris direk öyle geliyordur.

Linux hakkında bilgim sıfır neredeyse çok zorlanır mıyım peki kullanırken?

Yeni konular

Geri
Yukarı