Çözüm Linux İşletim Sistemlerinde Steam Açılmama Sorunu

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Mr.Acar

Kilopat
Makaleler
14
Yer
Türkiye/İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Profil Kapağı
1521878528
Merhaba arkadaşlar;

Hem Ubunutu hem de DeepinOS kullandığım bir laptopta Steam'i açarken şöyle bir ekranda takılı kaldım.
Linux steam Açılmama Sorunu.jpg

Ne yaptıysam tepki veremedi bir türlü. Fabrika ayarları ile gelen Steam olduğu için güncelleme ile çalışacağını düşündüm ancak güncellemeden sonra da açılmadı. Bu durumda Windows'taki CMD'ye benzer (Linux adı ile "İç Terminal") komut listesi ile küçük bir ayar yapmamız gerek.

Steam kapalı iken Terminal'i açıp, LC_ALL=C steam kodunu yazın ve Enter ile kodu aktifleştirin.
LC_ALL=C steam Kodu.jpg

Biraz bekledikten sonra döküm oluşturulacak ve Steam'in giriş sayfası açılacak.
Steam Giriş Sayfası.jpg

Bu sayfayı gördükten sonra Steam'i ve Terminal'i kapatmayın. Giriş yaptıktan sonra Steam kullanıcı kütüphanesi açılacaktır.
Steam Açılış.jpg

Steam açıldıktan sonra Terminal'i kapatın (bu sırada Steam da kapanacak) ve tekrar Steam'i açın. birkaç MB güncelleme yaptıktan sonra Steam tekrar açılacaktır.
Steam Güncelleme.jpg

Steam açıldıktan sonra özgürsünüz. Sistemi kapatıp açsanız dahi bu ayarlar kaydedilecek ve Steam hep açılacak.

Başka bir rehberde görüşmek üzere, hoşça kalın ;)

Son düzenleme:
Bu durumda Windows'taki CMD'ye benzer (Linux adı ile "İç Terminal") komut listesi ile küçük bir ayar yapmamız gerek.
Burada bir yanlışlık var.
Bu bir ayar değil, bir değişken.
Bu değişkeni komutun başına eklediğinizde uygulama varsayılan dili ile açılır.

Konuyu hortlatıyorum biliyorum fakat terminali kapattıktan sonra Steam uygulamasını tekrar başlattım ve yine açılmadı.Sebep ne olabilir hiç bilmiyorum.

Geri
Yukarı