Linux ISO dosyası nasıl özelleştirilir?

Bahsettiğiniz dosyayı kurcaladım ancak sadece işlemci sürücüsünü yani Microcode'i kuruyor. Başka bir paket kurulduğuna dair herhangi bir iz veya başlık yok. /target/debs dizininden sadece microcode ve bazı sürücüler çekiliyor.

/run/live/medium bu klasörün içerisine baktınız mı? Bahsettiğiniz paketlerin haricinde bazı paketlerin oradan çekildiği gözüküyor.

Screenshot_2022-11-25_21-54-10.png

/run/live/medium bu klasörün içerisine baktınız mı? Bahsettiğiniz paketlerin haricinde bazı paketlerin oradan çekildiği gözüküyor.

Eki Görüntüle 1584224
ilk yarısında GRUB düzenleyici ve diğer yarısında Intel işlemci sürücüsü(microcode) /target/debs dizinine kopyalanmış. Herhangi bir değişken de verilmemiş, kurulacak disk belirtilmemiş. Yani diskte değil live'da işlem yapılıyor. Bilgisayar yeniden başlatılsa silinecek. Emin değilim.

Kapalı kaynak Windows ISO'sunun içeriğini bile değiştirebiliyorsun. Açık kaynak Linux'u kesin olması lazım.
Burada açıklanmış. Türkçe kaynak bulamadım şu an.

@adanlı cabbar

Burada açıklanmış. Türkçe kaynak bulamadım şu an.

@adanlı cabbar
Peki iso'nun içine nasıl uygulama yüklerim apt-geti install ile yüklesem yüklenirmi onadaayarları değiştirebilirmiyim ya da türkçe yapabilirmiyim isodki halini.

Peki iso'nun içine nasıl uygulama yüklerim apt-geti install ile yüklesem yüklenirmi onadaayarları değiştirebilirmiyim ya da türkçe yapabilirmiyim isodki halini.
Peki ben bunda güvenlik duvarını kapatsam yüklenince güvenlik duvarı kapalı olarak mı yüklenir yoksa açık mı kalır.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı