Linux ISO dosyası nasıl özelleştirilir?

adanlı cabbar

Centipat
Daha fazla  
Linux dağıtımları çok fazla gereksiz paket kuruyor, bu paketlerin nasıl otomatik yüklemesini engellerim, nasıl ISO dosyasını özelleştiririm?

Ben Linux Mint Xfce kullanıyorum ben. Onda yapmak istiyorum. Ne yapmalıyım?
Linux Mint kurulum aracı canlı ortamda kişiselleştirilebiliyorsa oradan yüklenecek paketler ayarlanabilir.
Daha sonra ayarladığınız konfigürasyonu bir yere kaydedersiniz ve öyle kullanırsınız.

Hayır öyle bir özelliği yok.

Aslında varmış.

/usr/lib/live-installer/installer.py

Linux Mint dosya sisteminde bu dosyanın içinden nelerin kurulduğunu anlamak lazım.
Anladığım kadarıyla Linux Mint'in içindeki hazır bulunan .deb dosyaları, hedef sisteme atılıp orada dpkg -i komutu ile kuruluyor. Yanlış olabilir tam emin değilim. Bunun için de uğraşmaya değmez açıkçası.

@blaneTech'in dediği gibi Debian NetInst kurup oraya Linux Mint repolarını ekleyip istediğiniz gibi kullanabilirsiniz.

Aslında varmış.

/usr/lib/live-installer/installer.py

Linux Mint dosya sisteminde bu dosyanın içinden nelerin kurulduğunu anlamak lazım.
Anladığım kadarıyla Linux Mint'in içindeki hazır bulunan .deb dosyaları, hedef sisteme atılıp orada dpkg -i komutu ile kuruluyor. Yanlış olabilir tam emin değilim. Bunun için de uğraşmaya değmez açıkçası.

@blaneTech'in dediği gibi Debian NetInst kurup oraya Linux Mint repolarını ekleyip istediğiniz gibi kullanabilirsiniz.
Bahsettiğiniz dosyayı kurcaladım ancak sadece işlemci sürücüsünü yani microcode'i kuruyor. Başka bir paket kurulduğuna dair herhangi bir iz veya başlık yok. /target/debs dizininden sadece microcode ve bazı sürücüler çekiliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı