Çözüldü Linux kaldırıldığından emin olmak

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

m0rphine

Kilopat
Merhabalar,

Dün akşam bilgisayarıma Ubuntu 20.04 yükleyerek ilk kez Linux dünyasına adım attım. Daha önce hiçbir tecrübem yoktu. Fakat pek memnun kalamadım. Birkaç hafta sonra farklı bir dağıtımla tekrar öğrenmeye çalışacağım.

Ubuntu kurarken şu rehberden yararlandım:

Bu sitedeki anlatımda diğerlerinden farklı olarak "Windows 10 yanına kur" seçeneğiyle kuruluyordu. Ben öncesinden Windows üzerinden 30 GB alan ayırmıştım. Windows yanına kur seçeneğini seçtikten sonra bana hangi bölüme kuracağımı sormadı. Yani ben şu an nereye kurduğunu bilmiyorum. Sonrasında tekrardan USB belleğimi takıp, kurulum esnasında "Başka bir şey" seçeneğini seçerek 30 GB'lık alanı seçerek tekrar kurdum. Toplamda 2 kez mi kurdum anlayamadım. Biraz da araştırmadan giriştiğim için böyle çuvalladım.

Ubuntu'yu bilgisayarımdan tamamen kaldırmak istiyorum. Daha sonra farklı dağıtımlarla yeniden deneyeceğim. Windows 10 üzerinden 30 GB'lık ayırdığım bölümü sildim ve ana diskimle birleştirdim. Ama F7 ile boot menüsüne girdiğimde hala Ubuntu seçeneği duruyor. Seçtiğimde ise DOS ekranına benzer bir komut girilebilen bir ekran açılıyor.

Sorum şu:
1) Bilgisayarımda hala Ubuntu duruyor mu?
2) Duruyorsa nasıl kaldırabilirim?
3) Ve ilk kurduğum Ubuntu'ya ne oldu?

Disk yönetimi ekranı:
disk yöentimi.png

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı