Linux kullanıcısı olmak istiyorum

Windows 10 sistem gereksinimleri.
32 Bit için 1 GB RAM 64 Bit için 2 GB RAM.
1GHz işlemci.
İsterseniz Windows 10 veya 8.1 kurabilirsiniz ama Linux isterseniz dağıtımın ISO dosyasını indirip Rufus ile flash belleğe yaz sonra o flash bellek ile Boot et sonrası zaten kolay.
Eki Görüntüle 828470
Windows 10 Bilgisayar Sistemi Teknik Özellikleri ve Gereksinimlerini Denetleme - Microsoft
Windows 10'u İndirin
Windows 8.1 Disk Görüntüsünü (ISO Dosyası) İndir (microsoft.com)
En az 4 GB ram, güzel bir SSD, arkadaşın işlemci yeterli.

İkinci cümlemi okudun mu? EBA canlı ders ise burası.

O linkdeki yöntem milli eğitim bakanlığı tarafından resmi olarak desteklenmiyor ayrıca güvenli değil öğretmen iseniz sorun büyük MEB sizin derslere girmenidinizi doğrulamazsa bunlar büyük sıkıntı sözüm ona Pardus yerli ve daha devletin bir kurumu olan MEB daha Pardus için uygulama yayınlamıyor.

O linkdeki yöntem milli eğitim bakanlığı tarafından resmi olarak desteklenmiyor ayrıca güvenli değil öğretmen iseniz sorun büyük MEB sizin derslere girmenidinizi doğrulamazsa bunlar büyük sıkıntı sözüm ona Pardus yerli ve daha devletin bir kurumu olan MEB daha Pardus için uygulama yayınlamıyor.
Sorun yok. GreaseMonkey eklentisine o scripti yapıştırarak girebilirsiniz, ve kodları gördüğünüz için verileriniz çalınmaz. Direkt olarak EBA'nın sitesinden girdiğin için de Milli Eğitim Bakanlığı derse girdiğini doğruluyor. Pardus da temalı Debian zaten, ondan hayır gelmez.

Artı -1 Eksi
Canlı derslere girmek Linux ve Mac tarafında sıkıntı

Böyle bir cümle kurmadan önce bence kişinin hangi platformdan canlı derslere katıldığını öğrenelim.

Yüzlerce üniversite var mesela. Her üniversitenin kullandığı sistem birbirinden farklı. Hatta aynı fakültedeki farklı derslerde bile farklı platformlar kullanılıyor, Google meets, Microsoft teams, Zoom, Canvas.

@dakovey benim kastım EBA tarafında yoksa arkadaşlar önceden ufak bir araştırma yapmıştır ayrıca konu yanlış yerle gidiyor kavga falan çıkarabilir o yüzden bu canlı ders konusuna nokta koyuyorum ayrıca üniversite falan o konuda hakkınız saygılarımla.

Geri
Yukarı