Linux kod editörü önerisi

Hocam VS Code çok hızlıdır. Niye onu kullan mıyorsunuz?

Ayrı ayrı IDE kurmak yerine, VS Code çok iyi tasarlarsınız web uygulamalarını.

Onu dışında size şunları öneririm;
PHP İçin; PHP Storum,
HTML - CSS - JS (tüm hepsi); Webstorm.

Hocam bilmiyorum nedense o editöre bir türlü ısınamadım senelerdir onu kullanıyorum ofiste vs sevemiyorum bir türlü ama bu gidişle devam edeceğim yapacak bir şey yok.

Hocam bilmiyorum nedense o editöre bir türlü ısınamadım senelerdir onu kullanıyorum ofiste vs sevemiyorum bir türlü ama bu gidişle devam edeceğim yapacak bir şey yok.
Ben de ilk başta sevmezdim ve hiç kullanmazdım ama POSTMAN bile kurmaya gerek olmuyor. VSCode'ye direkt ThunderClient eklentsiini kuruyorsun, süper bir şey.

JetBrains editörlerinden işinize gören varsa onu tercih edebilirsiniz. Zaten daha önce söylenmiş PHP Storm veya Webstorm'a bakabilirsiniz. Ek olarak yeni üzerinde çalıştıkları Fleet var ama o daha preview de.

Onun dışında VS Code'un açık kaynaklı forku VS Codium var. Telemetry toplamıyor bildiğim göz atabilirsin bu konu rahatsız ettiyse.

Hani terminale yönelmek isterseniz orada ya Emacs ya da Vim'e bakabilirsiniz. Bunlara alışmak biraz zaman alacaktır ama şahsımca zamanının karşılığını verecektir. Ki zaten Vim'i birisi daha önermişti.

Yeni konular

Geri
Yukarı